מתחם אוכל חדש ומסקרן נפתח לפעילות בימים אלה ביפו תחת השם דה יאפא. המקום נוסד על מנת להביא לקדמת הבמה את הבשלניות היפואיות המנוסות, שלרוב נחבאות אל הכלים ולא עומדות בחזית של מסעדות, וכולו בבעלות נשית. הבשלניות תצענה כאן מנות מסורתיות שרובנו לא מכירים לצד קלאסיקות, כשמרבית הפעילות בחלל החדש תתקיים בסופי השבוע.

 

דה יאפא מתחם חדש ביפו לאוכל ערבי  (צילום: אפיק גבאי, אוכל טוב)
דה יאפא מתחם חדש ביפו לאוכל ערבי | צילום: אפיק גבאי, אוכל טוב

בימי שישי בשעות 11:00-15:00 יפעילו בדה יאפא יריד אוכל בו ניתן לאכול במקום או לרכוש אוכל ארוז הביתה. בין המנות המעניינות שמציעים כאן תמצאו בטטה מחשייה - תפוח אדמה ממולא בבשר טחון ובצל קצוץ (9 שקלים ל-100 גרם), פלפל מחשי - פלפל ממולא באורז, נענע ושמיר ברוטב עגבניות (6.5 שקלים ל-100 גרם), מלפוף מחשי - כרוב ממולא באורז ובשר טחון, ברוטב של לימון ושום (6.5 שקלים ל-100 גרם), פחאד ג'אג' מחשי - כרעי עוף ממולאים באורז ובשר טחון בבישול איטי (48 שקלים לכרע ממולא), מקלובה טבעונית על בסיס אורז עם כרובית, בצל, תפוח אדמה וגזר (4 שקלים ל-100 גרם), מג'דרה עם אורז ועדשים ירוקות (4 שקלים ל-100 גרם) וספיחה - מאפה בשר טחון ובצל קצוץ דק (10 שקלים).

דה יאפא מתחם חדש ביפו מאפים  (צילום: אפיק גבאי, אוכל טוב)
דה יאפא מתחם חדש ביפו מאפים | צילום: אפיק גבאי, אוכל טוב
דה יאפא קפה ופטאייר  (צילום: אפיק גבאי, אוכל טוב)
דה יאפא קפה ופטאייר | צילום: אפיק גבאי, אוכל טוב

בימי שבת בצהריים (בשעות 12:00-16:00 בלבד) יפעל המקום כמסעדה לכל דבר ויציעו בו ארוחת טעימות יפואית בהרכב קבוע, במחיר של 130 שקלים לסועד. הארוחה מורכבת מסלסלת מאפים מסורתיים במילוי תרד ובצל עם לימון ושומשום ומועג'נאת ג'בנה וזעתר - מאפים ממולאים בגבינה בולגרית וזעתר בלדי; סלטים שיוגשו למרכז השולחן כמו פתוש, סלט טבולה, לבנה וחציל בטחינה; מנות עיקריות לחלוקה ביניהן מסחאן - כרעי עוף בבישול איטי בתנור על פיתה עיראקית עם בצל מקורמל וסומאק; סינייה בטחינה לימונית עם פלחי תפוח אדמה וצנוברים ורוז  בוכארי - תבשיל אורז עם פלחי גזר וגרגירי חומוס מתובלים בקינמון. לקינוח מציעים קטאייף במילוי גבינה או אגוזים עם קוקוס וקינמון.

דה יאפא מתחם חדש ביפו  (צילום: אפיק גבאי, אוכל טוב)
דה יאפא מתחם חדש ביפו | צילום: אפיק גבאי, אוכל טוב

את דא יאפה פתחה ספא יונס בחלל ששימש בעבר כחאן. המקום מורכב משני חללים: האחד חלל הסעדה בו יתקיימו הארוחות וירידי האוכל והחלל השני יהווה מקום אירוח לסדנאות, הרצאות והופעות. בנוסף, בימות השבוע מציעים במקום אפשרות של הזמנת ארוחות פרטיות לקבוצות של למעלה מ-10 סועדים. 

דה יאפא. בית האשל 31, שוק הפשפשים, יפו. 03-7550855