היפנים הם מהאכלנים הטובים בעולם - עם חומרי גלם נהדרים והקפדה לא ניתנת לתיאור על שימור המסורות הקולינריות ושיטות העבודה במטבח. אז האם יכול להיות שבקרוב הם יישבו בקסמו של האוכל הישראלי ים תיכוני המשוחרר מכבלים?

מסעדת ברוט הקטנה והאינטימית, של השפים יאיר יוספי ועומר בן גל בתל אביב, תנסה לכבוש את היפנים עם מאכלים כמו סינייה ומרק עוף יהודי. זה יקרה בפופ אפ של שבוע ימים שייערך בחודש אפריל הקרוב. בזמן העבודה על המיזם המסעדה בתל אביב תיסגר לתקופה של כשבועיים, ובמקביל תתמקם הגרסה היפנית שלה בחלל יפה ברובע שיבויה הטרנדי ועמוס המסעדות בטוקיו. גם ביפן, כמו במסעדת הברוט המקורית, יבשלו השפים לנגד עיניהם של הסועדים והחלל יהיה קטן ואינטימי.

התקשורת היפנית כבר חוגגת על ההגעה של השפים הישראלים והם, בינתיים לפחות, נתונים בלחץ גדול לספק את הסחורה. "אנחנו מתים מפחד", מודה השף עומר בן גל, מבעלי המסעדה, "לבשל ליפנים זה לא פשוט מצד אחד, ומצד שני יש שם גם פתיחות גדולה לדברים חדשים. נכין שם את המנות שלנו של הברוט עם נגיעות של חומרי הגלם המקומיים המעולים". מה למשל? מרק עוף עם צדפות; לבן אמו - כיסוני טלה ביוגורט מהמטבח הערבי; סינייה של דגים; ומנת בצלים ממולאים עם סלט שיטאקה טריות.

וכמה יעלה התענוג הישראלי ביפן? מסתבר שהרבה יותר מהמחירים של מסעדות היוקרה בישראל. מחיר ארוחת טעימות של הברוט בטוקיו יתחיל ב-75 דולרים ויגיע עד כ-180 דולר - וזה עוד לפני שהכנסנו לסיפור יין ושתייה.

את ההצעה להגיע לטוקיו קיבלו השפים בן גל ויוספי מלקוחות שהגיעו מיפן, התרשמו מהאוכל והחליטו להביא אותו לארץ השמש העולה. אם הפופ אפ יתברר כהצלחה, ייתכן ששיתוף הפעולה בין המסעדנים הישראלים לפודיז היפניים - שמגיעים, אגב, במקור מישראל - יעמיק אף יותר. 

"חדשות האוכל" משודרת בקשת בימים א'-ג' בשעה 15:45.

>> לכל חדשות האוכל