עוד לא לגמרי נרגעו הרוחות מהסערות הצרכניות המוכרות של מחאת הקוטג׳ והזעקה על מחירי המילקי וכבר נראה כי אנו עומדים בפתחה של מחאה חדשה, ששוב מערבת את הקוטג' - כנראה מוצר הצריכה הישראלי הסנסציוני והסנטימנטלי מכולם. הפעם, חברת תנובה מואשמת שהטעתה את את קהל הצרכנים בנוגע למשקל תכולת אריזות קוטג' אישיות.

אין תמונה
שוב עושה צרות. מדף מוצרי החלב

 יש לנו פייסבוק, בואו

בסטטוס פייסבוק שהעלה בסוף השבוע הגולש אורן יצחקיאן, הוא מראה כי ביצע מעקב אחר המשקל הממשי של קוטג׳ בחפיסות אישיות שאמורות להיות במשקל של 125 גרם. לפי הסרטון המוצר שוקל הרבה פחות ממה שמוצהר על האריזה - 100 גרם במקרה אחד ו-85 גרם במקרה אחר. בטקסט שליווה את הסרטון, סיפר יצחקיאן כי גם מדד משקל של 79 גרם בלבד. 

האם חברת תנובה מטעה את ציבור לקוחותיה?שלום, אני מפיץ את הסרטון הזה כדי שכל לקוחות חברת תנובה ישימו לב שהם אכן מקבלים ...

Posted by Oren Itzhakian on Friday, July 17, 2015

"האם חברת תנובה מטעה את ציבור לקוחותיה?", כותב יצחקיאן, "אני מפיץ את הסרטון הזה כדי שכל לקוחות חברת תנובה ישימו לב שהם אכן מקבלים את כמות הקוטג' בהתאם למשקל המוצר שמוצג על האריזה שבגינה חברת תנובה גובה את מלוא הכסף מהצרכן. לאחרונה שמתי לב שהקוטג' שאנו רוכשים במשקל 125 גר' (כמו שתנובה מצהירה על גבי המוצר) אינו שוקל כפי שהם מצהירים והמשקל הרבה יותר קל.החלטתי שבכל פעם שנרכוש קוטג', לשקול את המוצר לפני פתיחתו וגיליתי שזה לא מקרה יחיד ומקרה זה חוזר על עצמו בכל פעם. פעם שקלתי משקל של 79 גר' ופעם אחרת משקל של 89 גר' ואז הבנתי שחייב לשתף את הציבור והחלטתי לתעד את הפעמים הבאות".

 עוד באוכל טוב:


"בסרטון זה ניתן לראות 2 מוצרי קוטג' שבמקום משקל של 125 גר' נמדד בפועל בקופסא אחת 86 גר' ובשנייה 100 גר'.יש שיטענו שזו טעות בקו הייצור או בכיול המכשירים שלהם, אך אני מאמין שחברה בסדר גודל כמו תנובה שמרוויחה מיליונים צריכה לפחות שיהיה לה בקרת איכות כמו שצריך כדי למנוע מקרים אלו שבסופו של דבר באים על חשבון הכיס של הצרכן. נא בידקו בביתכם את המוצרים ושקלו אותם כדי לבדוק אם יצא לכם מקרה דומה, אם כן תעדו והעלו סרטון.שתפו כמה שיותר כדי להעלות מקרה זה לתשומת לב הציבור וכדי שחברת תנובה תדע לעתיד לא לספק חלק מכמות הקוטג' ולגבות את מלוא הכסף ובכך להרוויח כסף על חשבון הציבור".

נכון לרגע זה הגיבו וחלקו את הסטטוס של יצחקיאן אלפי גולשים זועמים, חלקם אף קוראים לתביעה ייצוגית נגד חברת תנובה. בנוסף, בעקבות טענותיו של יצחקיאן הגיבו לסטטוס גולשים רבים שביצעו גם הם שקילות לקוטג' של תנובה וכן למוצרים נוספים כמו שמנת ומוצרי חלב אחרים על מנת לבדוק אם גם שם נמצאת העוולה. האם אנו עומדים בפתחה של מחאה צרכנית חדשה שתסעיר את המדינה? לנו לפחות, נדמה שכן.

תגובתה הראשונה של תגובה הייתה הכחשה: "אתמול בערב עם צאת השבת, ערכנו בדיקות על שורה של מוצרים מאצוות שיצאו למרכולים לאחרונה ונשמרים אצלנו לצורכי ביקורת. על פי בדיקות אלה ועל-פי דוחות שקילה מהחודש האחרון ממפעל הייצור, משקל הקוטג' באריזה אישית תקין ועומד על 125 גרם". אולם לאחר מכן שינתה גרסה ומסרה: "לאחר בדיקות רבות בתנובה, קיימת שונות רנדומלית במשקל של מוצרים בקו שמייצר גם קוטג' וגבינה לבנה באריזות 125 גרם. חלק יצאו תקינים וחלק עם תכולה חסרה". לפי ההודעה המעודכנת, מנכ"ל החברה הקים ועדת בדיקה בנושא ומסר שיפצה "כל צרכן שיש לו גבינה לבנה או קוטג' באריזה של 125 גרם עם תאריך פג תוקף של 26.7".

 >> לכל חדשות האוכל