נראה שאחרי שנים של דשדוש יחסי, מגמת האוכל המקסיקני סוף סוף תפסה את מקומה הקבוע בישראל. אחרי לא מעט מסעדות מקסיקניות שנפתחו בתל אביב ובמרכז הארץ, לאחרונה פרצה המגמה הלטינו קאריבית גם לחלקים נוספים של המדינה, וכעת מצטרפת לחגיגה רשת מזון מהיר חדשה בשם מקסיקניז שתפעל בצפון הארץ ותפתח ביום רביעי הבא סניף ראשון בקריית חיים. 

על הרשת אחראי השף אורי ארנון (ארנולדס לשעבר) יחד עם קבוצת יעקב קבב מצפון הארץ. הרשת החדשה תשים דגש על טורטיות שיוכנו במקום, בכל סניפיה. "אוכל מקסיקני זה משהו שתמיד דיבר אליי, גם בארנולדס זה התחבא בין המנות", מספר ארנון. "עכשיו זו תקופתו היפה ביותר של הפאסט פוד בישראל - כולם רוצים לאכול מהר וזול, אז זה נראה לי נכון לפתוח רשת מקסיקנית".

מקסיקניז רשת מקסיקנית חדשה אורי ארנון
מביא את מקסיקו לקריות. ארנון | צילום: אורי ארנון, יחסי ציבור

הרעיון של מקסיקניז הוא להתמקם בצירים מרכזיים בצפון הארץ כמו קריית חיים, נהריה, עכו, חיפה וכרמיאל, שם נמצאים השותפים לקראת סגירת חוזים לפתיחת הסניפים העתידיים. התפריט של הרשת כולל מנות ראשונות כמו שלישיית מיני טאקוס עם גוואקמולי ופריחולס; טורטייה טבעונית על בסיס פטריות מוקפצות; ומנות בוריטו עם תוספות כמו נתחי אנטריקוט, פרגית או אסאדו שבושל במהלך הלילה. מי שלא מעוניין בבוריטו יכול לקבל את המילויים בטאקו או בצלחת לצד אורז מקסיקני. לקינוח תוגש במקסיקניז טורטייה מתוקה שנקראת רוזיטה ומלאה בקרם נוטלה ואגוזים. המחירים? בין 30-40 שקלים למנה.

מה קורה עם הקריות לאחרונה? יש שם התעוררות של ממש לא?
"זה נובע מכך שחיי הלילה באזור נמצאים בשיאם וזאת בדיוק הסצנה אליה אנחנו מכוונים, ובגלל זה הסניפים שלנו יעבדו עד השעות הקטנות של הלילה בכדי לשרת את הבליינים", מסכם ארנון.

מקסיקניז. אח"י אילת 15, קריית חיים. ראשון עד חמישי: 12:00-04:00 | שישי: 12:00 עד שעה לפני כניסת השבת | שבת: שעה לאחר צאת השבת ועד 04:00 לפנות בוקר. כשר

>> לכל חדשות האוכל