בברזיל ניתן למצוא את הבריגדרו בכל פינת רחוב , אבל בארץ, עד עכשיו, לא ניתן היה למצוא את העיגולים הצבעוניים באופן מוסדר. כעת, חובבי האוכל הברזילאי יכולים להכריז על יום חג, כי לראשונה בארץ נפתח בית קפה ברזילאי למהדרין כאן בישראל.

המקום נקרא על שם הקינוח, בריגדרייה, אבל כולל הרבה מעבר לו. את הבריגדרייה פתחה ברעננה עולה מברזיל בשם מיירי נוסבכר ממש לפני עשרה ימים, וכל העובדים במקום הם ברזילאים גם כן. לפני שנמשיך לספר על הבריגדריה, נסביר קודם כל מהו הבריגדרו. מדובר בקינוח שנראה קצת כמו כדורי השוקולד שאנחנו נכירים היטב, אבל הוא ממש לא. הבריגדרו מורכב מחלב מרוכז שמתבשל במשך חצי שעה עם שוקולד בלגי, והתוצאה מתוקה במיוחד ומזכירה קצת ריבת חלב ומרקם של טופי רך מאוד.

בריגדריה רעננה
לא כדורי שוקולד. בריגדרו | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב

הבריגדרו נמכר בבריגדרייה בטעמים כמו תות בציפוי סוכריות תות, שוקולד מריר קלאסי, פיסטוק (שהוא החביב עלינו במיוחד), קוקוס, שוקולד חלב ושקדים. מחירו של כל כדור הוא 6 שקלים, ולפחות לטעמנו, מדובר בקינוח שלם. במקום מציעים גם בריגדרו מיוחדים בטעמי חטיפים כמו טוויקס, אוריאו, קיט קט, לינדט וקינדר בואנו (המחיר לבריגדרו חטיפים הוא 9 שקלים).

עוד ניתן למצוא בבריגדרייה בריגדרו מוגדל בגרסת הקרם, שנמכר בצנצנות אישיות (15 שקלים); קערת אסאי מברזיל עם גרנולה, אגוזים, בננה, תותים, דבש וסילאן (45 שקלים); קינוח טפיוקה עם חלב מרוכז, חמאת בוטנים וקוקוס (25 שקלים); טפיוקה עם נוטלה ובננות (25 שקלים); פאו דה קז'ו - לחמניית טפיוקה וגבינה ברזילאית (35 שקלים ל-10 יחידות) וטוסט מלוח על בסיס קמח טפיוקה עם מוצרלה, עגבניות שרי ואורגנו (27 שקלים).

הבריגדרייה מתפקדת כבית קפה לכל דבר ועניין עם מבחר משקאות, כריכים קלאסיים וסלטים. אבל לטעמנו, מדובר בנקודה הנכונה ביותר להגיע אליה כדי להכיר את הטעמים של הקינוחים הברזילאים, שעד כה היה נדיר עד בלתי אפשרי למצוא בארץ.

בריגדרייה. החרושת 54, רעננה. 09-8658080