רחובות קיבלה בשנים האחרונות תנופה לא קטנה בתחום הקולינרי: נפתחו כאן לא מעט בתי קפה, מסעדות ודוכני רחוב. אחד המדוברים מהמקומות האלה הוא מקום בשם פיתה רחוב (כן, השם הוא מחווה לרחובות). את פיתה רחוב פתחה לפני כשנה קבוצת שותפים, כמקום שעושה כבוד לבשר על האש ומוגש על צלחת או בפיתה, בלי יותר מדי תוספות והסחות דעת.

המקום מצליח למשוך אליו קהל לקוחות אוהד מכל הארץ (למקום נפתח ממש לאחרונה גם סניף חדש וגדול ברמת גן) והוא גם אטרקציה פופולרית עבור זמרים מוכרים. אנחנו הגענו לכאן עם איתי לוי, שגר כמה מאות מטרים מהמקום ומקפיד לפקוד אותו באופן תדיר.

איתי לוי פיתה רחוב
לקח אותנו לאכול בין החזרות לפסטיגל | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב

 

לוי מספר כי הפיתה האהובה עליו כאן היא פיתת מיקס של נתח קצבים ופרגית, אבל חוץ ממנה מגישים כאן גם פיתות במילויים כמו טחול (שנדיר במיוחד למצוא במקומות כיום), מרגז, פרגית או קבב, ופיתות מיקס מעורבות שבהן ניתן לשים כמה סוגי בשרים ומוגשות עם טחינה ועגבנייה ובצל צלוי.

באופן אישי הכי התלהבנו מהפיתה החביבה על איתי לוי, פיתת מיקס הקצבים, שהייתה נהדרת ועסיסית. הבשר היה עשוי נהדר והשילוב בין סוגי הבשר השונים הקלילו את המנה. התלהבנו במיוחד גם מהחריף במקום, חריף שמכינה בעצמה אמא של אחד מהבעלים, ולטעמנו הוא תוספת מעולה שאסור לוותר עליה (אבל לא לשים יותר מדי כי בכל זאת, החריף חריף מאוד). מחירי הפיתות כאן נעים בין 32-45 שקלים למנה. 

פיתה רחוב. המדע 3, רחובות. כשר