מלון סטאי היוקרתי ביפו נפתח לפעילות כבר בתחילת 2018 - אבל בניגוד למלונות נחשבים נוספים שנפתחו בעיר בתקופתו, כמו מלון ג'אפה או מלון דה דריסקו - בסטאי לא התמקדו בהבלטת הפן הקולינרי של המלון, על אף שהפעילו בו מסעדות ובר.

הכל בלשון עבר זאת אומרת: לא התמקדו, עד עכשיו. לאחרונה חבר אל המלון זוכה מאסטר, שף יהודה עמר, שאחראי על כל האוכל המוגש במקום ומפעיל בו כעת גם מסעדה וגם בר סושי חדש, שנפתח ממש בימים אלה. שני המקומות כשרים, כשהמסעדה מציעה ארוחות צהריים וערב, והסושי בר פועל בשעות אחרי הצהריים עד הלילה (החל מהשעה ארבע ועד חצות).

View this post on Instagram

הזקן הלבן זה מהנסיון, הג׳קט הלבן זה מההתמדה. קרדיט לצלם: @officialrotemcohen

A post shared by Yehuda Amar יהודה עמר (@yehudamar) on

מאז הזכייה במאסטר שף, עסק עמר במספר פרויקטים קולינריים זמניים שהקפדנו לספר לכם עליהם כמו פרויקט משאיות אוכל שהסתובב ברחבי הארץ, וכן בישול באירועים שונים. החבירה למלון סטאי, שהחלה כבר לפני מספר חודשים, היא המיזם הקבוע הראשון בהובלתו. מדובר באחריות גדולה, שכוללת כאמור את כל ההסעדה של המלון: מארוחות הבוקר לאורחים ועד התפריטים שמוגשים במסעדות שפועלות במתחם המלון.

ג'איה מסעדה בסטאי  (צילום: אסף פינצ'וק, יחסי ציבור)
ג'איה. מסעדה ים תיכונית במלון סטאי | צילום: אסף פינצ'וק, יחסי ציבור
סושי בר מלון סטאי  (צילום: אסף פינצ'וק, יחסי ציבור)
סושי - כיוון מפתיע מיהודה עמר | צילום: אסף פינצ'וק, יחסי ציבור
גינה מלון סטאי (צילום: אסף פינצוק, יחסי ציבור)
הגינה רחבת הידיים. בה ניתן יהיה להזמין מהסושי בר והמסעדה עצמה | צילום: אסף פינצוק, יחסי ציבור

בין המנות שמציע עמר בסושי בר החדש ניתן למצוא למשל רולים כמו סמוראי רול - רול סלמון, אבוקדו, עירית ואספרגוס עטופים בילו טייל צרוב ולימון (66 שקלים), טריקולר - רול סלמון, טונה, דג לבן, אבוקדו, אושינקו ועירית עטופים במלפפון לצד רוטב פונזו (68 שקלים), וסלמון איקורה פוטומאקי עם סלמון, אבוקדו, מלפפון, ביצי סלמון ועירית (52 שקלים). מלבד סושי, מציעים כאן מנות כמו סלט וואקמה עם אצות ומלפפונים ברוטב הדרים (42 שקלים), סלט פפאיה קלאסי (42 שקלים) וטטאקי טונה עם רוטב שומשום לבן וביצי סלמון (52 שקלים).

הסושי בר החדש במלון סטאי מצטרף למעט מסעדות בתל אביב ובמרכז שמתמקדות בסושי כשר, כמו יאקימונו במלון הילטון או ניני האצ'י המוצלחת ברחוב בן יהודה בתל אביב. מלבדו, יצר עמר תפריט גם למסעדה המרכזית במלון, שנקראת ג'איה ופועלת במיקום שונה מהסושי בר. בסמוך לג'איה יש גם גינה רחבת ידיים ומרפסת, שתיפתח לפעילות ואירוח בקיץ (וניתן יהיה להזמין ממנה גם סושי). התפריט שעמר מציע בג'איה מתמקד באוכל ים תיכוני, שמזכיר את סגנון הבישול והמנות שלו שהכרנו במאסטר שף.

בין המנות שמגיש עמר בג'איה: מאפה קאדה במילוי בשר טלה וסלסת עגבניות (59 שקלים); פילה בקר ומח עצם במילוי קרם חציל קלוי לצד ירקות שרופים (179 שקלים); לברק שלם בתנור עם רביולי שאלוט ורוטב כורכום לימון (149 שקלים); צלעות טלה על פריקי (198 שקלים); או ניוקי ברוטב לימון, שום ושמן זית (68 שקלים).

ג'איה וקישלה בר. מלון סטאי, דוד רזיאל 22, יפו. 03-6016000. כשר