פיצוץ עז אירע הבוקר (רביעי) במסעדת איטליאנו דה לה קוסטה בחיפה שבבעלות השף חמודי עוקלה, בוגר התכנית "משחקי השף". עובדי המקום מיהרו להתפנות והזעיקו את לוחמי האש, שהגיעו בתוך זמן קצר למקום והצליחו להשתלט על האש. 

בשלב זה לא ברור מה גרם לפיצוץ, אך ככל הנראה מדובר בתקלה במערכת הגז. עוקלה עצמו היה במסעדה בזמן שהשריפה פרצה. "פתחנו את היום בהכנות לסרוויס צהריים במטבח המסעדה, כמו כל יום שגרתי", הוא משחזר. "לפתע שמענו פיצוץ מחריש אוזניים, ועשן החל להתפזר במטבח".

"מיד פינינו את כל עובדי המסעדה והזעקנו את לוחמי האש שפעלו במהירות", הוסיף השף. "למזלנו איש לא נפגע אך נגרם נזק למטבח. ברגעים אלו אנו אומדים את הנזקים, וכבר מתחילים בניקיון וסדר מחדש, על מנת שהמסעדה תחזור לפעול כמה שיותר מהר היום".

לא ידוע אם המסעדה אכן תחזור כבר היום לפעילות. ההחלטה מתי לפתוח מחדש תתקבל לאחר הערכת הנזקים למטבח ולחלל המסעדה בהמשך היום.

בשנים האחרונות אירעו לא מעט מקרים נוספים של שריפות במטבחים של מסעדות מוכרות כמו יפו תל אביב של השף חיים כהן ובמסעדת שגב ארט של השף שגב משה, שאף נסגרה לתקופה אחרי השריפה.

משירותי הכבאות חיפה נמסר: "חמישה צוותים בפיקודו של רשף משה לוי פועלים כרגע במקום. מפקד המשמרת מדווח כי המפוח על גג המסעדה בוער. יש שליטה במקום כאשר הצוותים ממשיכים בכיבוי האש במקום באמצעות קצף לכיבוי".