מה הזמנו? הפעם החלטנו ללכת על מבחן ארוחת הבוקר האולטימטיבית, וככל הנראה הפופולרית ביותר בישראל: כריך חביתה. ההזמנה בוצעה משתי רשתות קפה ענקיות: מצד אחד - ארומה תל אביב עם כריך חביתה גדול בלחם מלא (29 שקלים) ואייס קפה (14 שקלים); מצד שני - קפה לנדוור עם עסקית של כריך חביתה בג'בטת דגנים עם אמריקנו קר וסלטון קטן בצד (53 שקלים).

ארומה כריך חביתה (צילום: ויטה קיירס, mako אוכל)
מילוי צבעוני ומגרה. כריך חביתה בארומה | צילום: ויטה קיירס, mako אוכל

מה חשבנו? שני הכריכים היו אסתטיים ומגרים. הכריך של ארומה תל אביב היה יפה במיוחד בזכות המילוי השופע והצבעוני שעשה חשק. הכריך של קפה לנדוור נראה קצת פחות מרשים ופחות עשיר, אך במבחן הטעם הוא היה המוצלח מבין השניים. החביתה של קפה לנדוור הייתה מתובלת הרבה יותר טוב, מלוחה במידה ועשויה לכדי שלמות. החביתה בכריך של ארומה תל אביב הרגישה יותר כמו קציפת ביצים אנמית.

עוד משהו? גם במבחן הלחם לנדוור יצאו כשידם על העליונה: הלחם האייקוני של ארומה הגיע עם קצוות קשים שנזנחו בצד, ודווקא ג'בטת הדגנים הפגינה פריכות נעימה. גם ברמת התוספות לנדוור שיחקו אותה, כשהציעו לנו להחליף את השמנת בטחינה, מה שבארומה תל אביב לא עשו. לעומת זאת, בארומה תל אביב איזנו עם תוספת של מלפפונים חמוצים פריכים שהיו כיפיים במיוחד.

לנדוור כריך חביתה (צילום: ויטה קיירס, mako אוכל)
וואללה טעים. כריך חביתה בלנדוור | צילום: ויטה קיירס, mako אוכל

בשורה התחתונה: למרות המחיר הגבוה יותר, לנדוור ניצחה את ארומה תל אביב במבחן כריך החביתה. הכריך שלהם היה משביע יותר וטעים יותר (בעיקר בגלל החביתה עצמה), ונשמח לפגוש אותו בנקודות נוספות בחיים.