שו (Choux)

מה הזמנו? פחזניות וניל (או בשמן באתר: שו וניל, 32 שקלים), טארט תות ופיסטוק (29 שקלים) וקראנצ'י מאנצ'י - ביסקוויט אגוזי לוז במילוי שוקולד חלב, טופי וניל וקראנץ' פקאנים (23 שקלים). בסך הכל: 94 שקלים ועוד  10 שקלים דמי משלוח.

זמן הגעה: שעה ורבע.

בקצרה: המשלוח של שו הגיע אלינו ארוז בקופסה ממותגת, וכל קינוח במארז היפה קיבל את הכבוד שהוא ראוי לו. גם הקינוחים עצמם היו יפים ומרשימים, אם כי די קטנים (כיאה לפטיסרי הצרפתי). במבחן הטעם היה קל להבחין שחומרי הגלם שמשתמשים בהם בשו איכותיים במיוחד (ממחית הפיסטוק הנהדרת ועד החמאה). הפחזניות של שו היו קטנטנות וממזריות ונהנו ממילוי וניל עשיר. הבצק של טארט התות והפיסטוק היה מעט עבה מדי, אבל טעים ומתוק בדיוק במידה. מי שהתבלט מעל כולם היה הקראנצ'י מאנצ'י, שהתברר כקינוח שוקולד אלגנטי ומשובח שעשה עלינו רושם מעל ומעבר.

בשורה התחתונה: קינוחים טעימים, מושקעים ויוקרתיים במיוחד, אבל אם אתם מחובבי קינוחי הענק, זאת ממש לא הכתובת.

סוויט בוקס מאפייה סינבון (צילום: שרה שמחוביץ,  יחסי ציבור )
האהבה החדשה שלנו: סינמון רול של סוויט בוקס | צילום: שרה שמחוביץ, יחסי ציבור

סוויט בוקס

מה הזמנו? עוגת גזר עם זיגוג (36 שקלים), בראוני פאדג' שוקולד וחמאת בוטנים (16 שקלים) ומיני סינמון רול (12 שקלים). בסך הכל: 83 שקלים ועוד 35 שקלים דמי משלוח (שזה לא מעט, אבל מי שיושב ברמת החייל לא יכול להתלונן על זמני הגעה).

זמן הגעה: חצי שעה (דמי המשלוח אמנם גבוהים, אך הם משתנים בהתאם למיקומכם משום שמדובר בשירות משלוחים על מוניות - אז לפחות הקינוח מגיע במהירות).

בקצרה: אם התרשמנו מהחזות של הקינוחים של שו, בסוויט בוקס כבר התעלפנו לגמרי. קופסת תכלת מדהימה נחתה על שולחננו וגרמה לנו להרגיש כמו זוג נסיכות שקיבלו מתנה קסומה במשרד אפור. חוויית המשלוח הייתה נהדרת, אבל במבחן הטעם הורגשה בקינוחים של סוויט בוקס נוכחות דומיננטית בהרבה של סוכר (בכל זאת אמריקה).

אם שו היו מעודנים ברמת המתיקות, סוויט בוקס בהחלט מושכת לכיוון פצצות הסוכר המושחתות. אפילו עוגת הגזר עטתה על עצמה קרם אמריקאי לבן מתוק ומוגזם. בנוגע לבראוני היו חילוקי דעות: המרקם שלו היה עשיר ומעולה, ואהבנו גם את הנוכחות הבולטת של חמאת הבוטנים. מצד שני, היו כאלה שטעמו אותו ודווקא התאכזבו. לגבי הסינמון רול כבר הייתה הסכמה גורפת שמדובר ביציאה מטריפה - מאפה קינמון מצוין ומושחת שהיינו שמחות לפגוש בכל יום ובכל שעה.

בשורה התחתונה: תחרות קשה מאוד בין קינוחים צרפתיים קטנים ועדינים לקינוחים אמריקאיים בומבסטיים. לאור השירות המהיר וחוויית המשלוח הנהדרת, סוויט בוקס זכתה ביתרון קטן על המתחרים וניצחה את הקרב היותר מדי מתוק הזה.

>> בפעם שעברה קיבלנו את החורף עם שלושה מרקי הראמן