בשנים האחרונות הולך ומתרחב שוק הגלידות הדיאטטיות, שמנסות להמיר את חוויית הגלידה המשמינה והמענגת בחוויה בלתי משמינה ומענגת לא פחות. המצטרפת הטרייה לחבורה היא סדרת גלידות שמנת דלת קלוריות חדשה בשם גודיז (Goodiz), שפותחה בשטראוס ומכילה את המספר הבלתי הגיוני בעליל של 295-395 קלוריות לקופסה. כן כן, לא למנה אלא לקופסה שלמה. אז ברור שהיינו חייבות לטעום, כדי לבדוק אם דבר כמו גלידת שמנת טעימה בכל כך מעט קלוריות הוא בכלל אפשרי.

גלידות גודיז מגיעות ב-4 טעמים: וניל תות שדה (הגלידה הדלה ביותר בקלוריות, רק כ-295 קלוריות לכל הקופסה), שוקולד מריר ושקדים, וניל עוגיות ושוקולד צ'יפס (כ-395 קלוריות לכל קופסה). מבחינת נראות המארזים בהחלט מעוצבים היטב ומכניסים לאווירה של הקיץ, וזועקים את מספר הקלוריות בכיתוב שהוא בולט יותר מטעם הגלידה ואפילו יותר משם המותג.

מבחינת המרקם בהחלט הצליח לגלידות שטראוס - מדובר בגלידה שמנתית נעימה, שמרגישה קרמית ועשירה, וזאת למרות שהרכיב הראשון ברשימת הרכיבים של כל הגלידות הללו הוא בכלל מים. מבחינת הטעם - יש ויש. הגלידה הטעימה והמוצלחת ביותר מבין הארבע הייתה דווקא זו שניחנה במספר הקלוריות הנמוך ביותר, גלידת הווניל ותות השדה, וזה כנראה קשור להיעדר היומרה שלה. הרי הפיכתו של טעם תות שדה לדיאטטי היא משימה הגיונית ובלתי מורכבת, מה שאי אפשר להגיד על טעמים כמו שוקולד מריר ושקדים, שוקולד צ'יפס ווניל-עוגיות.

גלידת הווניל והתות אומנם לא כללה טעמי וניל איכותי אך שפעה בריפל תות חמצמץ וכיפי, ובסך הכל סיפקה חוויה נעימה בהחלט, שאפילו כללה את המעטה השומני הנעים שמקיף את חלל הפה אחרי שאוכלים משהו שומני ומושחת. הכל היה טוב ויפה, עד שכמה דקות אחרי שסיימנו לאכול הרגשנו את הטעם המבאס ששום טכנולוגיה עדיין לא יכולה לו - טעמם של תחליפי הסוכר (שחזר על עצמו בכל ארבעת הטעמים).

פחות טובים אך עדיין נחמדים לסוגם היו טעמי השוקולד: טעם השוקולד צ'יפס היה שוקולדי ומתוק (לא לחובבי השוקולד המריר), וכלל שבבים קטנטנים של שוקולד חלב, שהוסיפו לגלידה ויצרו טעם שגם ילדים יוכלו להתחבר אליו; גלידת השוקולד המריר והשקדים שפעה חלקיקי שקדים פריכים ואומנם זעקה אבקת קקאו, אבל עדיין הזכירה מין מעדן שוקולד מריר חביב.

הטעם הכי פחות מוצלח היה במפתיע הווניל-עוגיות - טעם שאנחנו מאוד אוהבים על פי רוב, אבל כאן נתקל בבעייתיות של ממש. קשה לקחת את עוגיות הקרם הנהדרות ולהפוך אותן לגרסת דיאט, ואומנם השילוב שהתקבל כאן הרגיש הכי דל קלוריות ועגום מכל הטעמים, וגם תרם לתחושה המימית של הגלידה. מבחינתנו, הרבה פחות מוצלח מהטעמים האחרים.

בשורה התחתונה, אנחנו תמיד נבחר להתפנק על גלידה עשירה ושמנתית אמיתית, גם אם רק מעט ממנה - אבל מי שמחפש את גרסת הדיאט בהחלט יכול למצוא את עצמו נהנה מהגלידות החדשות של גלידות שטראוס ללא רגשות אשם, בייחוד בגבולות הווניל והתות. הרבה מאוד עבודה הושקעה בפיתוח הגלידה החדשה, וזה ניכר, רק שלטעמנו היא עדיין לא ניצחה את המגבלה האמיתית של הגלידות הדיאטטיות (ושוק מוצרי הדיאט בכלל) - הטעם הבולט של תחליפי הסוכר.

מחיר: 16.90-21.90 שקלים למארז.