רגע לפני בואו של הסתיו החלטנו סוף סוף להרים קרב קוסקוס אמיתי - אותם פתיתים קסומים של סולת שאחריהם זו משימה כמעט בלתי אפשרית להישאר עירניים. לכבוד הקרב המכובד הזה, הזמנו משני מקומות מוכרים ואייקונים במיוחד. שנתחיל?

בכור את שושי

מה הזמנו? משלוח של קוסקוס ירקות (35 שקלים) שעליו שילמנו גם דמי משלוח של 15 שקלים. בסך הכל שילמנו 50 שקלים תמורת קופסת קוסקוס ענקית, פיסת לחם, צ'ירשי חביב וחמוצים (שלצערנו הגיעו בשקית - וזה מבאס).

מה חשבנו? למראית עין הקוסקוס של בכור את שושי לא מרשים במיוחד. הרושם הראשוני שמתקבל הוא של גוש כתום ועז לעומת הצבעוניות בקוסקוס השני. אבל הטעם? זה כבר עניין אחר; קוסקוס משובח שבו מצליחים להרגיש כל גרגיר בנפרד, עם טעמים עמוקים של ירקות מעולים ולחות מצוינת ולא מעיקה שגורמת לכך שאי אפשר להפסיק לאכול אותו.

שורה תחתונה: אולי הוא לא נראה מרשים במיוחד, אבל כמה שהוא טעים. 

>> כל המתכונים לראש השנה

קוסקוס גואטה מול בכור את שושי (צילום: ויטה קיירס, mako אוכל)
קוסקוס - כמה טעים | צילום: ויטה קיירס, mako אוכל


גואטה

מה הזמנו? משלוח קוסקוס ירקות שהגיע עם לחם וצ'ירשי (מדהים במיוחד), ועלה 45 שקלים.

מה חשבנו? הקוסקוס של גואטה נראה נהדר ושופע בירקות צבעוניים (סלרי, קישוא, גרגירי חומוס ועוד ועוד). מבחינת הטעם יש כאן על מה לעבוד; הקוסקוס היה חביב אבל לא התקרב לקוסקוס המופתי של בכור את שושי. הפערים החלו כבר במרקם של הקוסקוס, שהיה עיסתי מדי ויצר קבוצה של גושים במקום גרגירי קוסקוס "אחד אחד". הירקות היו טעימים למדי אבל לא השתלבו עם הקוסקוס והמנה כולה הייתה יבשה מדי.

שורה תחתונה: שתי המנות היו טעימות, אך המנה של בכור את שושי הייתה פשוט מדויקת במאת האחוזים. קוסקוס במרקם מושלם, לחות נכונה וטעמים מאוזנים. לא יכולנו שלא להתאהב.