כשאנחנו יושבים לארוחת צהריים משמימה מול המחשב במשרד, מה שקורה לא אחת לאחרונה, מרק טוב יכול לעשות את ההבדל בין צהריים מבאסים לכאלה חמימים ונעימים, שאשכרה נותנים כוח להמשיך את היום. החלטנו לבדוק את המרקים של שתיים מרשתות בתי הקפה הגדולות בארץ - ארומה ישראל וקפה קפה - כדי למצוא באיזו מהן יותר כדאי להצטייד כשהרוח נושבת קרירה. משתיהן הזמנו מרק כתום (בארומה קיבלנו מרק ירקות כתומים לצד לחם לבן וחמאה, בקפה קפה קיבלנו מרק בטטה ללא שום תוספת) במחיר זהה של 26 שקלים.

ארומה ישראל

נתחיל בתמורה לכסף. עוד לפני שהכנסנו את כף המרק הראשונה לפה, קיבלנו את התחושה שיש כאן ארוחה שלמה במחיר של 26 שקלים בלבד. המרק הגיע בקופסה סופר כיפית, צבעונית ומכבדת ובכמות נאה. היה כיף לאכול ממנה, והכי חשוב: המרק הגיע עם כף, פרט טריוויאלי שבקפה קפה לא ממש השכילו לחשוב עליו. גם הלחם הכיפי של ארומה (שהגיע עם קופסית חמאה קטנה) הוסיף מאוד לחוויה ויצר בסך הכל ארוחה משביעה במחיר סביר מאוד. הדבר היחידי שהעכיר את האווירה היה הטעם של המרק, שהיה קצת סתמי. הצבע אומנם היה כתום בוהק ויפה, אבל הטעמים נותרו אנמיים למדי ולא הזכירו שום ירק כתום ספציפי. לחלק מהטועמים הטעמים הזכירו אבקת מרק.

מרק בטטה קפה קפה ויטה ריטה (צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל)
לא מכבד. מרק הבטטה של קפה קפה | צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל

קפה קפה

אם המרק של ארומה היה מרשים ברמת המארז, בקפה קפה קרה בדיוק ההפך הגמור: המרק הגיע בקופסת פלסטיק שמיועדת ככל הנראה לטייק אוויי של פסטה, וכאמור בלי כף (אבל כן עם סכין ומזלג). יותר מזה, הקופסה הגיעה כשרק חצי ממנה מלא (וזה היה בהחלט מעציב), ומראה המרק היה עכור עם צבעים קלושים מאוד של כתום. למרות כל זה, טעם המרק היה לא רע בכלל, ואפילו טעים מאוד. הוא היה עשיר, שמנוני (מלא בשמנת) ועמוק בטעמיו ובסך הכל השביע אותנו. 

מרק כתום ארומה ישראל ויטה ריטה (צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל)
יופי של אריזה. מרק כתום של ארומה | צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל

שורה תחתונה

בסופו של דבר החסרונות של המרק הראשון היו היתרונות של המרק השני: קפה קפה ניצחו בגזרת הטעם, אבל נחלו תבוסה רצינית בכל השאר (כולל במרקם, שהיה יותר דומה למרקם של רוטב לרביולי ואפילו נאכל במזלג). ארומה ישראל ניצחו בחוויית האכילה ובתמורה לכסף. לסיכום, תחליטו אתם מה חשוב לכם יותר, אנחנו סגרנו על תיקו.