נכון שהחורף הישראלי דומה יותר לסתיו חמים במדינות רגילות, ולמרות זאת - אין ספק שאנחנו נמצאים בשיאה של עונת המחלות; כבר שבועות שכולם מסתובבים כשהם מושכים באף, תמיד עם חבילת טישו צמודה, שיעול טורדני וכמובן קופסת טבליות מציצה להקלה על כאבי גרון. אז אחרי שהפכו בחודשים האחרונים למוצר צריכה בסיסי, החלטנו לבחון אחת ולתמיד מה הוא באמת הטעם המוצלח ביותר מבין טעמי טבליות המציצה שמסתובבות בשוק, והתוצאות, תתפלאו לשמוע, מפתיעות במיוחד (רמז: זה לא דבש ולימון!).

במבחן הטעימה שלנו החלטנו להתמקד בלכסניות הכל כך פופולריות של סטרפסילס (נמנענו הפעם מלבדוק את הקלגרון מרדים הלשון, והשארנו בצד גם את הטבליות הצמחיות). בין טעמי הסטרפסילס שבדקנו נמצאים טעמי המנטה אקליפטוס, תות ללא סוכר, לימון ללא סוכר, דבש ולימון וג'ינג'ר.

ובכן, במקום האחרון בגזרת טעמי סוכריות המציצה התמקם לא אחר מהטעם הכי פופולרי: דבש ולימון. אל מול כל הטעמים האחרים הוא התגלה כרע במיוחד. ההתחלה של הסוכרייה אומנם נעימה ולימונית, אך תוך רגע מתעוררים טעמי לוואי איומים וכימיים שרחוקים מלהזכיר דבש. בשורה התחתונה נדמה לנו שרבים מאיתנו הולכים על הטעם הזה רק כי הוא ממותג היטב ומזכיר לנו תרופת סבתא שתמיד עובדת - אבל הוא ממש לא כזה. בסופו של דבר מדובר בסוכרייה בעלת טעמים נוראיים שלא עשתה לנו טוב בשום צורה.

סטרפסילס טעמים  (צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל)
אם כבר אתם סובלים, אז לפחות שיהיה בטעם טוב | צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל

במקום הרביעי במבחן טעמי הסטרפסילס זכה טעם האקליפטוס מנטה, שהצליח לבטא באופן מוצלח את מה שהוא אמור לייצג - מנטה מרעננת שמזכירה טעמים של מסטיק מנטה חזק וחריף לחובבי הז'אנר. בקיצור, אם אתם מחובבי המנטה על סוגיה, אקליפטוס מנטה הוא הסטרפסילס שלכם.

אל המקומות השלישי והשני הגיעו יחד טעמי הללא סוכר: טעם התות, שהיה בעל ריח כימי אבל טעם נעים יחסית, שעשה חשק להמשיך ולמצוץ את הסוכרייה, וטעם הלימון ללא סוכר, שהיה מעט כימי אבל בשורה התחתונה עשה את העבודה והזכיר ממש סוכרייה בטעם לימון בלי פלוסים בריאותים.

את המקום הראשון כבש טעם הג'ינג'ר, שהיה המוצלח ביותר מבין כל הסוכריות ובכל הפרמטרים, עם צבע אטרקטיבי ועמוק, טעם מעולה של ג'ינג'ר מעודן וחריפות ג'ינג'ר מאוד מרומזת שהתחילה כמה שניות אחרי תחילת המציצה. בקיצור, טעם מצוין שיעשה לנו יופי של חורף, גם אם הגרון קצת כואב.

אז בפעם הבאה שאתם עומדים מול הדלפק ומתלבטים באיזה טעם של לכסניות מציצה לבחור, אל תיכנעו לטעם הסטנדרטי שאתם מכירים כבר שנים ואמא שלכם המליצה עליו, ותנו צ'אנס לטעמים הנועזים יותר (בכל זאת, כל קופסה כזאת של לכסניות עולה למעלה מ-25 שקלים, אז לפחות כדאי שזה יהיה טעים). אנחנו הופתענו בגדול.