סביח הוא אוכל רחוב שאולי לא נתפס רם מעלה כמו הפלאפל או השווארמה, אבל ללא ספק יש לו מקום של כבוד באתוס המקומי. הפעם החלטנו לצאת לקרב הסביח האולטימטיבי עם שתיים מהסביחיות המוכרות והמובילות בישראל - סביח עובד וסביח פרישמן.

מתכונים לראש השנה

בסביח עובד הזמנו מנה עם הכל שעלתה לנו 23 שקלים והייתה מכובדת בגודלה (ובמשקלה). הציצה ממנה עמבה צהובה ויפה והיא הייתה עמוסה בכל טוב, אך עדיין דקיקה בהרבה מחברתה מפרישמן. מסביח פרישמן אספנו מנה שעלתה לנו 22 שקלים והייתה מפוצצת בסלטים ושמנמנה להתפקע.

סביח עובד ויטה וריטה (צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל)
יודעים מה הם עושים. הסביח של עובד | צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל

שתי המנות היו טובות מאוד. כבר זמן רב שלא נהנינו כך מארוחת צהריים במשרד. הסביח של עובד היה עשוי לעילא וכוון למי שלא אוהב משחקים; מעט סלטים, מעט עשבי תיבול ונוכחות מסיבית וראויה של ביצה וחציל. הפיתה של עובד תפקדה כמו כיס מחושב היטב, גמיש ומכיל, והחלק המעולה ביותר של המנה היה הסוף של הפיתה שספג אליו את כל הטעמים, הרטבים והנוזלים, שהרכיבו כמה ביסים אגדיים באמת.

סביח פרישמן, תל אביב (צילום: נמרוד סונדרס, mako אוכל)
סביח פרישמן. וואוו איזה טעים | צילום: נמרוד סונדרס, mako אוכל

הפיתה של סביח פרישמן הייתה רכה ואוורירית יותר מהפיתה של עובד. החצילים היו נימוחים ועשויים לכדי שלמות, ונמסו בפה כמעט בלי צורך ללעוס. הביצה החומה הייתה נוכחת בערך מאמצע הפיתה, ושפע של סלטים טריים מאוד בלטו בנוכחותם, בשונה מבפיתה של עובד. כמות הסלטים אומנם עשתה קצת בלגן בעיניים, אבל הייתה נהדרת והוסיפה פריכות ורעננות, וגם גיוון נעים בין ביס לביס.

אחרי קרב קשה במיוחד הכרזנו על סביח פרישמן כמנצח, לפחות מבחינתנו. העושר של הסלטים והצבעים וגם הפיתה הרכה והחצילים המושלמים עשו לנו את זה. עם זאת, גם הסביח של עובד היה לא פחות ממעולה למי שמחפש את הדבר האמיתי, בלי יותר מדי קשקושים.

סביח עובד. סירקין 7, גבעתיים. 03-7314777 | סביח פרישמן. פרישמן 42, תל אביב. 054-4524666