כמו שבטח שמתם לב, כמעט כל המסעדות שנפתחות בזמן האחרון בארץ הן או פיצריות או המבורגריות, מסוגים כאלה או אחרים. על הרקע הזה מנסות הרשתות הגדולות לשמור על מקומן, ולעיתים נאלצות להמציא את עצמן מחדש בשל התחרות הגואה. הפעם החלטנו לתת במה לשירותי המשלוחים של שתיים מהרשתות האלה: מקדונלד'ס, שהחלה רק לאחרונה להפעיל מערך משלוחים, ובורגראנץ' - רשת שעיקר כוחה בכך שהיא מנגנת על מיתרי הנוסטלגיה הישראליים.

מבורגראנץ' הזמנו ארוחת ראנץ' הכוללת המבורגר קלאסי, צ'יפס ובקבוק שתייה ועולה 44.90 שקלים (בתוספת 12 שקלים דמי משלוח), וממקדונלד'ס הזמנו ארוחת מק רויאל, הכוללת צ'יפס, מק רויאל ובקבוק שתייה, במחיר 51 שקלים. למרבה הצער, בנוסף ל-12 השקלים דמי משלוח שנוספו על הסכום הזה נאלצנו להזמין ממקדונלד'ס גם פוטטוס, שכן מינימום ההזמנה שם עומד על 85 שקלים.

משלוח מקדונלדס (צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל)
אהבנו את המארז. מקדונלדס | צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל

כשהמשלוח של מקדונלד'ס נחת על שולחננו אנחנו חייבים להודות - התרשמנו. הארוחה של מקדונלד'ס הגיעה בארגז לבן גדול וממותג, שנפתח מהצדדים וחשף קופסה נמוכה שנוח לאכול עליה (אם אתם נמצאים בתנאי שטח) ובתוכה ההמבורגר, הצ'יפס ומבחר רטבים. אין ספק, הקופסה היפה הכניסה אותנו לאווירה. המשלוח של בורגראנץ' הגיע בפורמט פשוט בהרבה, בתוך שקית נייר בסיסית, כשהצ'יפס וההמבורגר נארזו בקופסאות קטנות משלהם.

במבחן הצ'יפס, שתי האפשרויות - הן הדקיקה של מקדונלד'ס והן המזוגזגת והעבה יותר של בורגראנץ' - נכשלו. הצ'יפס של מקדונלד'ס איבד מפריכותו והפך בזמן שלקח לו להגיע אלינו ליבשושי מאוד ולא כיפי. הצ'יפס של בורגראנץ' מאידך הזכיר לנו פירה, והיה סמרטוטי ומבאס לא פחות מרעהו. גם הרטבים הלכאורה ייחודיים של בורגראנץ' (ברביקיו ואלף האיים) לא הצליחו לסייע, והותירו אותנו עם טעמי לוואי מבאסים ותחושה שאכלנו חומץ עם המון סוכר ותו לא.

משלוח בורגר ראנץ' (צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל)
צנוע אך ממזר. בורגר ראנץ' | צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל

מצד שני, במבחן ההמבורגר בורגראנץ' בהחלט הביסו את המתחרים. ההמבורגר היה קטן יותר ופחות מרשים משל מקדונלד'ס, אבל טעים בהרבה. הקציצה הייתה חביבה, הרוטב היה נוכח בשפע, והורגשו היטב המלפפונים החמוצים הכיפיים ופרוסות העגבנייה העבות. זה היה המבורגר תעשייתי, אבל כזה שכיף לאכול. ההמבורגר של מקדונלד'ס אומנם ניחן במראה חיוני יותר, אבל היה יבש להחריד ולא עשה שום חשק להמשיך ולאכול ממנו. הלחמנייה אומנם הייתה אוורירית וטובה, אבל הקציצה עצמה הייתה פשוט לא טעימה.

בשורה התחתונה, המנצחת במבחן שלנו היא בורגראנץ', שהציעה המבורגר טעים ועסיסי יותר, אבל הרשו לנו להמליץ לכם: רוצים לזלול ארוחת המבורגר? ותרו על המשלוח והטריחו את עצמכם עד אחד מסניפי הרשת. כי אם כבר צ'יפס של רשת מזון מהיר - שלפחות יהיה חם.