בדרך כלל אנחנו בוחנות ראש בראש מקומות שהם זהים, או לפחות דומים מאוד, בטיבם, אבל הפעם החלטנו לנסות לנפץ מיתוסים עם מבחן הבוקר האולטימטיבי: קפה ומאפה - גרסת היקר מול הזול. הצבנו את הרשתות קופיקס וארקפה זו מול זו ובדקנו איפה יותר כדאי לכולנו להשקיע את כספנו.

_OBJ

מה קנינו: בקופיקס הזמנו אמריקנו ולצידו מאפה בוקר שוקולד. בסך הכל שילמנו 12 שקלים. ברשת ארקפה הזמנו אמריקנו קטן וקרואסון שוקולד ושילמנו 23 שקלים - שזה כמעט כפול.

מה חשבנו: נתחיל בקפה. כאן נכונה לנו הפתעה: שני המשקאות התגלו כדומים מאוד בטיבם, עם יתרון קל שבקלים לארקפה (כזה שלא בהכרח מצדיק את הפרשי המחיר בין הרשתות). היינו בטוחים שרשת כמו ארקפה תציע קפה טוב יותר משמעותית, אך גילינו שההבדלים הם לחלוטין זניחים.

בגזרת המאפים, לעומת זאת, המצב היה שונה: המאפה של קופיקס היה לא טרי, והמילוי שלו הרגיש כמו שוקולד תעשייתי משונה - כך שלא היה לנו חשק להמשיך ולאכול ממנו, למרות שבהחלט היה מה לאכול (מדובר במאפה גדול יחסית). התאכזבנו מאוד.

בארקפה, מאידך, נתקלנו במאפה עשוי היטב. שכבות נאות של בצק עלים פריך שניכר שהוא עשיר בחמאה ובתוכו כמה נקודות של מילוי שוקולד איכותי ועשיר. מאפה שמכבד את מי שרוצה להתפנק בבוקר ומצדיק את התמחור הגבוה יותר שלו.

בשורה התחתונה: הופתענו לגלות שהקפה של קופיקס נותן פייט גם לרשתות שנחשבות טובות יותר, אך בגזרת המאפים התוצאות היו צפויות, ונותרנו מאוכזבים בהחלט מהמאפה של קופיקס.