אומנם רק לא מזמן ערכנו כאן את הקרב של פיצה האט מול דומינו'ס - אבל בוודאי תסכימו איתנו שבין פיצה סטנדרטית לפיצה טבעונית אין כל קשר. לכן החלטנו לשמח הפעם את הקהילה הטבעונית עם מבחן הפיצות הטבעוניות של שתי רשתות הענק. התוצאות, איך נאמר, לא במיוחד שימחו אותנו.

פיצה האט

מה הזמנו? משתי הרשתות ביקשנו את הפיצה הטבעונית הקלאסית. בפיצה האט מדובר בבצק תפוח, ללא כל תחליף גבינה טבעוני, עם זיתים ירוקים, בצל סגול, פטריות שמפיניון ותירס. 69.90 שקלים למגש.

מה חשבנו? הפיצה הטבעונית של האט אומנם יותר נוטה לכיוון הפוקצ'ה, אבל היא צבעונית ומגרה בזכות המון הירקות המקשטים אותה. האלמנט המבאס היחיד היה כתם השומן העצום שנשאר על הקרטון. אבל לזכות פיצה האט ייאמר שהשמנוניות לא השפיעה על הטעם, ושהפיצה הייתה אוורירית במיוחד וטעימה להפליא.

בשורה התחתונה: משמין מאוד אבל טעים מאוד. אהבנו את הגישה המינימליסטית של האט שלפיה אם טבעונים לא אוכלים גבינה, אז היא לא צריכה להיות על הפיצה. במילים אחרות: לפעמים פחות זה יותר.

פיצה טבעונית האט ודומינוס (צילום: ויטה קיירס, mako אוכל)
הפיצות הטבעוניות. זו נבלה וזו טרפה? | צילום: ויטה קיירס, mako אוכל

דומינו'ס פיצה

מה הזמנו? פיצה טבעונית עם תחליף גבינה, שאחרי בירור התגלה שהוא עשוי מסויה וקוקוס. המחיר: 71.90 שקלים.

מה חשבנו? הפיצה הטבעונית של דומינו'ס אמנם נראית יותר כמו פיצה רגילה, אבל כשטועמים אותה מבינים שהיא ממש לא. הביס הראשון היה אומנם טעים למדי, אבל אחרי כמה שניות השתלט על הפה טעם לוואי נוראי. במקרה הזה, תחליף הגבינה הטבעוני עושה עוול גדול למקור. לא מדובר במשהו שנעים להכניס לפה, וחבל.

בשורה התחתונה: אנחנו מבינות את הרצון ליצור פיצה טבעונית שתחקה במראה את הפיצה הקלאסית, אבל במקרה של תחליף הגבינה זה פשוט לא עובד.

אם כך, הזוכה הגדולה בקרב הפיצות הטבעוניות היא פיצה האט, שהותירה את דומינו'ס הרחק מאחור גם מבחינת המחיר וגם מבחינת הטעם.