אחרי למעלה משנה של טורי ביקורת משלוחים החלטנו שהגיע הזמן להניח את הנייד בצד, ולצאת החוצה מגבולות המשרד כדי להביא לעצמנו ארוחת צהריים. אבל את זה הסכמנו לעשות רק בשביל קרב הקרבות הנצחי של האוכל המהיר באשר הוא - אז מה יותר טעים, מקדונלד'ס או ברגר קינג?

מה קנינו? בברגר קינג רכשנו ארוחת וופר ובה וופר, צ'יפס וקולה. המחיר: 41.90 שקלים. במקדונלד'ס רכשנו מק רויאל, צ'יפס וסודה בעלות של 43.90 שקלים.

מקדונלדס ויטה ריטה (צילום: ויטה קיירס, mako אוכל)
וואלה הופתענו לרעה | צילום: ויטה קיירס, mako אוכלמה חשבנו? כבר במבט ראשון ההמבורגר של מקדונלד'ס בגרסת מהפכת הבריאות נראה לנו מבאס מרעהו. על עטיפת ההמבורגר הייתה מדבקה שפירטה את הערך הקלורי, כמויות השומן ושומן הטרנס ועוד לא מעט נתונים שגרמו לארוחת הצהריים המושחתת להרגיש קצת כמו תור לרכישת תרופות בסופר פארם. אם תשאלו אותנו, אנשים שרוצים להתפנק במקדונלד'ס או ברגר קינג כבר יודעים מה הם מכניסים לגוף, והם לא עושים את זה בשביל להרגיש בריאים.

גם במבחן הטעם ההמבורגר של מקדונלד'ס כשל באופן מפתיע. לא כי הוא היה לא טעים, אלא כי היה פחות טעים מהגרסה של ברגר קינג. לעומת הוופר היה המק רויאל יבשושי וחיוור, ולראיה: רובו נותר על השולחן, בעוד הוופר חוסל חיש מהר ותוך מלחמה על כל ביס.

במבחן הצ'יפס - למרות שאנחנו אוהדות גדולות של הצ'יפס של מקדונלד'ס, מצאנו את עצמנו שוב בעד המתחרה. הצ'יפס שרכשנו בברגר קינג היה פריך, עבה במידה ושחום באופן סקסי, וניחן במליחות קצת מוגזמת אבל נפלאה. הצ'יפס של מקדונלד'ס היה אמנם דקיק וחביב, אבל בעיקר הרגיש רטוב, מה שצ'יפס ממש לא אמור להיות.

בורגר קינג ויטה ריטה (צילום: ויטה קיירס, mako אוכל)
טעים להפליא. ברגר קינג | צילום: ויטה קיירס, mako אוכל

בשורה התחתונה: אפילו אנחנו הופתענו מכמה שההשוואה בין רשתות הענק של ההמבורגרים הייתה קלה להכרעה. ברגר קינג ניצחו בסיבוב הזה בנוק אאוט את מקדונלד'ס, בכל פרמטר אפשרי. עכשיו רק נותר לנו לקוות שמדובר בסניף המסוים שבו רכשנו את האוכל ולא במגמה של הרשת כולה.