רק לפני שלושה ימים העלינו את שאלון המסעדות הגדול שלנו, והאמת? לא ידענו למה לצפות. ידענו שחוץ מהיותנו ארץ קטנה ומוקפת אויבים, עם מזג אוויר של גיהינום ועצבים שהולכים וגואים - אנחנו גם אומה שיודעת להעריך אוכל טוב. ידענו את זה, לא היה לנו ספק בזה, ובכל זאת הופתענו: יותר מ-100 אלף איש נכנסו לענות על השאלון, אנשים שאוהבים לאכול, רוצים להתעדכן במה שחם ורוצים שגם החברים שלהם יידעו את זה - ורבים מתוכם גם שיתפו את התוצאה שהגיעו אליה. 

אז אכלתם או לא אכלתם? בואו לבדוק בכמה מ-100 המסעדות האלה כבר ביקרתם

באילו מסעדות ביקרו הכי הרבה גולשים?

שתי מסעדות זכו לכמות עצומה במיוחד של סימונים (כלומר - הרבה מאוד אנשים סימנו שאכלו בהם), והשתיים הן שגב אקספרס של משה שגב ודיקסי של חיים כהן. לכמות הקטנה ביותר של הסימונים זכתה מסעדת ויקינג - ומכאן נמצאנו למדים שהעם שלנו אמנם נפלא ונהדר, אבל לא יודע לתת את הכבוד הראוי לאוכל הרוסי (לכו! זאת אחלה מסעדה! אפילו ביצה עלומה אמר).

כנפיים דיקסי תלאביב איט (צילום:  יחסי ציבור )
אנחנו מבינים אתכם לגמרי, גם אנחנו שרופים על הכנפיים של דיקסי | צילום: יחסי ציבור

ומה השורה התחתונה? כמה מכם יצאתם פודיז?

ובכן, לא ברור אם אתם אנשים של אוכל ביתי או שאנחנו הצבו רף גבוה באופן שערורייתי - אבל 85 אחוזים תמימים מהעונים קיבלו את שורת הסיכום "כנראה שאתם מעדיפים אוכל של בית, כי פודיז אתם לא ממש", 13 אחוזים נאלצו לפגוש את המשפט "יש לכם עוד דרך ארוכה לתואר פודי אמיתי, אבל אתם ללא ספק בכיוון הנכון", ורק אחוז בודד של נשאלים זכו בתואר "פודי של כבוד" (ועוד אחוז הוכתרו כפודיז אמיתיים). מצד שלישי, רבים ביקשו לקבל את רשימת המסעדות שעליכם עוד לבקר בהן במייל - כך שאין לנו שום ספק, אתם יודעים להעריך מסעדה טובה כשאתם נתקלים באחת, ואתם עושים ככל יכולתכם כדי לבקר בכמה שיותר כאלה.

פיצה איטלקית (צילום:  יחסי ציבור )
מעריכים אוכל טוב? אנחנו מעריכים אתכם | צילום: יחסי ציבור

ולסיום, התנצלותנו הכנה בפני 10 המסעדות שפנו אלינו אחרי פרסום השאלון בתמיהה רבה, לפעמים כעס (ולפעמים זעם יוקד), על שלא נכנסו לרשימה. אנחנו מבינים את הכעס שלכם, באמת, אבל לא כולם יכולים תמיד להיכנס. מקווים מאוד לארח אתכם בכיף בפעם הבאה.