פיתות מחבת

אמרנו פוסט-פסח, אמרנו קמחים. וכמה שיותר מהם. איכשהו, תמיד חוזרים לשגרה אחרי פסח עם תיאבון מוגבר לפחמימות - אז במקום חלות (מצטערים אם ציפיתם לראות כאן מתכון לחלת מפתח) - פיתות מחבת. ההכנה קלה ואפילו לא צריכים מיקסר. המילוי כולל גבינה וקצת בצל ירוק קצוץ, אבל מוזמנים להוסיף מה שמתחשק לכם.

למתכון: פיתות במחבת

פיתות מחבת שהן שיא השיאים (צילום: ענת אלישע, mako אוכל)
פיתות מחבת שהן שיא השיאים | צילום: ענת אלישע, mako אוכל

סלט קיסר

זה לא המתכון הקלאסי של סלט קיסר, ואחרי שתכינו אותו פעם אחת - תחליטו בעצמכם איזו גרסה מועדפת עליכם. אנשובי יש כן, גם פרמזן, אבל לא משתמשים בביצים חיות ואפילו לימון לא צריך לסחוט. 

למתכון: סלט קיסר עם רוטב יוגורט מתובל וקרוטונים

סלט קיסר עם רוטב יוגורט מתובל (צילום: אנטולי מיכאלו, mako אוכל)
סלט קיסר עם רוטב יוגורט מתובל | צילום: אנטולי מיכאלו, mako אוכל

פילה סלמון ופילאף

מתכון של אבי ביטון למנה עיקרית פלוס תוספת אורז וירקות שמוכנות תוך שעה. המתכון כולל 6 פילטים של סלמון במשקל 250 גרם - אבל כמובן שאתם מוזמנים להתאים את כמות הדגים בהתאם לכמות הסועדים המתוכננים אצלכם, ולהשתמש בנתחים במשקל המועדף עליכם. הפילאף מורכב מאורז בסמטי - האורז הכי טעים אם תשאלו אותנו לפחות, בעל ארומות ייחודיות וצורה ארוכה - בתוספת גזרים, בצל, תרד, צימוקים ופטריות. את הסלמון מתבלים במינימום: מלח, פלפל, תימין, שום, שמן זית ולימון - ואופים רק רבע שעה.

למתכון: פילה סלמון ופילאף ירקות שורש

פילה סלמון ופילאף ירקות שורש (צילום: אסף אמברם, mako אוכל)
פילה סלמון ופילאף ירקות שורש | צילום: אסף אמברם, mako אוכל

עוגת גבינה (בלי מיקסר)

אולי זה שבועות שהפך להיות החג באופק אולי זאת המתכון הפשוט של קרן אגם, אבל השבוע אנחנו הולכים על עוגת גבינה עם תחתית עוגיות לוטוס. הנה כמה שינויים שבהחלט אפשר לבצע: אם לוטוס מתוק לכם מדי - תערבבו עם פתיבר או תחליפו לחלוטין בפתיבר. ולמי שאוהב טוויסט לימוני - אפשר להוסיף גרידת לימון לבלילת הגבינות. 

למתכון: עוגת גבינה ותחתית אלוהית בלי מיקסר

עוגת גבינה ותחתית לוטוס  (צילום: נופר צור, אוכל טוב, mako)
עוגת גבינה ותחתית לוטוס | צילום: נופר צור, אוכל טוב, mako