סינייה בשר וחצילים

רק מנה אחת חמה יש בארוחה הזאת, כי בתוך עמנו אנחנו חיים וברור לנו שבתוך כל ההמולה של חגי תשרי לאף אחד אין יותר מדי כוח להשקיע בארוחת שבת רגילה. אבל רגע, זה חס וחלילה לא אומר שאנחנו מוותרים על אוכל מעולה בערב הכי נעים ומשפחתי בשבוע, מה פתאום. לראיה מנת הסינייה הזאת - שהיא ה-מנה שלנו בארוחה הזאת - עם החציל הקלוי, הבשר הטחון (שלא צריך לטגן מראש!), התיבול העשיר והטחינה. מנה מופלאה ומהירה להכנה, שמחזיקה בכיף ארוחה על הכתפיים. 

שימו לב, זמן הצלייה המומלץ של המנה הוא 10 דקות. אם נראה לכם שהבשר צריך עוד זמן האריכו את הצלייה, אבל לא יותר מדי כדי לא לייבש את הבשר.

מתכון: סינייה בשר וחצילים

לחמניות בייגלה ירושלמי בצורת שמונה (צילום: קרן אגם, mako אוכל)
לחמניות בייגלה ירושלמי בצורת שמונה | צילום: קרן אגם, mako אוכל

לחמניות בייגלה ירושלמי

את הטחינה שנשארה מהמתכון הקודם אנחנו ממליצים להגיש בקערה, והלחמניות האלה יעזרו לוודא שגם הקערה הזו תישאר ריקה לחלוטין. מתכון שמבוסס על חלת הבייגלה הירושלמי הידועה והמעולה של קרן אגם, אבל הפעם בגרסת הלחמניות האישיות. כמה טוב הן משתלבות עם הסינייה? הכי טוב שיש, אם לא מעבר לזה.

מתכון: לחמניות בייגלה ירושלמי

עוגת שיש קוקוס וריבה (צילום: נופר צור, mako אוכל)
עוגת שיש קוקוס וריבה | צילום: נופר צור, mako אוכל

עוגת שיש קוקוס וריבה

מסיימים בעוגה בחושה קלה וטעימה של קרן אגם, שבמקום השילוב הרגיל של וניל ושוקולד הולכת על טעמים של קוקוס וריבה אדומה, שמשתלבים באופן מוצלח כמו המקור, ויש שיאמרו הרבה יותר. לגרסה פרווה ראו הערות בסוף המתכון.

מתכון: עוגת שיש קוקוס וריבה

שבת שלום!