עוף עם אורז

איך אפשר שלא לחבב מנה שהחלבון והפחמימה שלה מגיעים בילט אין ביחד? יש כאן אורז פרסי, פולקע (איכשהו בסוף הם תמיד נגמרים ראשונים - אז הפעם מכינים רק אותם, והרבה מהם) ובגזרת הירקות מעט קוביות תפוחי אדמה, גזרים וקישואים. 

>> למתכון: עוף עם אורז וירקות בסיר אחד

עוף עם אורז וירקות בסיר אחד - בצלחת (צילום: יונית סולטן צוקרמן, mako אוכל)
עוף עם אורז וירקות בסיר אחד - בצלחת | צילום: יונית סולטן צוקרמן, mako אוכל

תפוחי אדמה

נכון, בסיר הנחמד מלמעלה יש כבר תפוחי אדמה, אבל מדובר ב-2 תפודים לסיר שלם, אז כדי לחסוך חפירות ונבירות בסיר כדי לשלוף לסועדים המפונקים את תפוחי האדמה, ארגנו תוספת שכל כולה תפוחי אדמה ואף אחד לא יחוש מקופח. מדובר בפלחי תפוח אדמה פריכים מאוד וממכרים מאוד, זאת בזכות בישול מקדים קצר ומריחה טובה במיונז, שום כתוש ופפריקה. 

>> למתכון: תפוחי אדמה מטריפים ב-5 מרכיבים

תפוחי אדמה מטריפים ב-5 מרכיבים (צילום: stockcreations, ShutterStock)
תפוחי אדמה מטריפים ב-5 מרכיבים | צילום: stockcreations, ShutterStock

סלט

אחרי כל אוכל החם והרך, חייבים מנה שתספק ניגודיות מסוימת. מה יותר מושלם מסלט בניחוח אסייתי בשביל לסגור את הפינה הזאת? כלום. כאן יש לנו נבטים, צנוניות, מלא כוסברה, נענע קצוצה ומעט צ'ילי. מעט פעולת קיצוץ יש פה, אז אין סיבה להתעצל. הרוטב כולל רשימה לא קצרה של מרכיבים, לא היינו מוותרים על אף אחד מהם להשלמת החוויה, אבל אם אחד מהם מרתיע אתכם במיוחד, ניתן להשמיט. שימו לב להיזהר עם שמן השומשום כי הוא שתלטן רציני. 

>> למתכון: סלט נבטים אסייתי

עוגה

גם עוגה בחושה יכולה להיות מפוארת וחגיגית, ולהוכחה היפה הזאת בתבנית קוגלהוף. כדי לעשות אותה פרווה פשוט מאוד משתמשים בחלב סויה/שקדים/אורז/שיבולת שועל. לא לוותר על הזיגוג.

>> למתכון: עוגת קוקוס ואננס בחושה

עוגת קוקוס ואננס בחושה (צילום: ענבל לביא, mako אוכל)
עוגת קוקוס ואננס בחושה | צילום: ענבל לביא, mako אוכל