במשימת "אלבום התמונות" איתה התמודדו אמש חברי הנבחרת, היה עליהם לבחור תמונה אחת שמתארת רגע מסוים שהם היו שמחים לחזור אליו, ולבשל מנה שתחבר את השופטים אל אותו רגע נחשק מעברם. בעוד חלק מהמתמודדים ראו במשימה קפיצה נחמדה אל העבר, היו גם כאלה שלא הצליחו לשמור על העיניים יבשות: "פתאום מצאתי את עצמי מתייבב על תמונה של פעם שלי ושל משפחתי", אומר לנו שלומי אלדר ומוסיף שהגעגוע הגדול ביותר שלו הוא לתקופת ילדותו ב"ארץ ישראל הישנה והטובה". 

שלמה שרף שבחר להכין במשימה דג חריף (חריימה), למרות שמדובר במאכל רחוק מאד משורשיו הפולניים, הוא מספר כי בחר במנה זאת מכיוון שיש בה משהו שמחבר את כל המשפחה שלו יחד ("כולם אוהבים את זה, כולם רוצים תמיד שאבשל את זה"). על אף ההצלחה הגדולה של המנה והמחמאות שקיבל מהשופטים, שרף מתוודה שמה שהכי ריגש אותו במשימה היה בכלל האלבום עצמו: "זאת היתה הפתעה גמורה, לא נתתי להם את התמונות האלה וכשראיתי אותם זה ריגש אותי מאד, בעיקר כשראיתי את התמונות של הוריי".

עוד במאסטר שף:

באופן מפתיע, גם אבי נסבאום, המתמודד שלא מוריד את החיוך לרגע, הניח את הבדיחות בצד וחשף צד רגיש שלא הכרנו קודם: "בא לי להסתלבט ולצחוק על זה אבל זה באמת היה מרגש. כן זה עבד עליי ואני צריך חיבוק". אז מה יש דווקא במנות האלה שגרם לכל המתמודדים לשחרר אמוציות? מיכל אנסקי תיארה את זה באופן הטוב ביותר: "כל מתכון הוא רגע בלתי נשכח, כל ריח כל טעם, אוכל זה לא סך כל החומרים זה הזכרונות. אוכל שמכינים אותו מהמקום הזה הוא מאד חזק כי אז הוא יוצא אוכל טעים".

מאסטר שף VIP: ראשון ושלישי ב-21:00