אין ספק שאוכל הוא דבר רגשי ולא פעם הוא מעלה לנו זיכרונות ילדות שמרגשים אותנו. זה בדיוק מה שקרה אמש (ראשון) לשף חיים כהן, כשפגש את עליזה הריס והעיג'ה במאסטר שף. הריס בת ה-73, הגיעה לאודישן כדי להגשים חלום נוסף בחייה, והצליחה לגעת בכל כך הרבה אנשים גם עם המאכל שהכינה "בחפיף" לדבריה.

"את העיג'ה מכינים בדרך כלל בימי שישי בצהריים", סיפרה הריס הבוקר (שני) בחדשות הבוקר, "הוא יותר 'חפיף', מהמקום שהוא קליל אבל עושה את העבודה. כשהבן שלי היה בצבא הוא היה אומר שברגע שהיו מודיעים לו שהוא יוצא הביתה בשבת, הוא כבר היה מריח את העיג'ה".

מסתבר שהעיג'ה של הריס מעוררת געגועים לא רק לילדים שלה, אלא גם הצליחה לגעת בזיכרונות הילדות הכי טעימים של השופט חיים כהן, שלא הצליח להסתיר את ההתרגשות. "מאוד התרגשתי, לא ציפיתי שזאת תהיה התגובה", סיפרה המתמודדת, "ריגש אותי שהייתה לי חוויה משותפת עם חיים, הבאנו חוויה עמוקה מהבית". 

הריס מתמודדת העונה מול לא מעט כישרונות צעירים שגדלו על התוכנית, אבל היא לרגע לא חוששת מהחדשנות שהם מביאים איתם. "אני מפרגנת להם, אני לומדת מהם. חוץ מזה שהם מרעיפים עליי כל כך הרבה אהבה שזה כיף".

איך הגעת למאסטר שף?
"בגיל 73, אחרי שגידלנו ילדים, שילמנו משכנתא, הסתגלנו לבעל וכתבנו ספר, אז רוצים לסמן עוד כמה יעדים, סימנתי וי על מאסטר שף".

ומה השלב הבא?
"לנצח את מאסטר שף, ויש עוד כמה יעדים, אני לא יכולה לגלות את הכל. שוואיה שוואיה".