כשבחדר אחד יש ארבעה מוחות קולינריים מהטובים ביותר בתחום, אין ספק שיהיו חילוקי דעות. לאורך כל תשע העונות של מאסטר שף, השופטים התווכחו בניהם לא פעם, והגנו על מנות לפעמים בחירוף נפש, אבל לתגובה הזאת של השף אייל שני (הערב, ראשון אחרי החדשות, קשת 12) אפילו אנחנו לא ציפינו.

הכל התחיל בגלל מנת חציל בטעימה העיוורת, שמהר מאוד הציתה להבות באולפן. "יש פה הצלחה", קבע שני, אבל לחבריו לשולחן השיפוט, ישראל אהרוני ומיכל אנסקי, זה לא הספיק. אנסקי, שרצתה להבהיר את ההתנגדות שלה, ניסתה להגיש לשני טעימה נוספת של רוטב העגבניות - ונהדפה.

"לא, אל תתני לי את רוטב העגבניות, אני מתעלם ממנו", כעס שני בזמן שחבריו מסבירים לו שהוא לא יכול להתעלם, "בעיניי ניצוץ אחד מספיק לי במנת פתיחה". אבל הוא לא הצליח לשכנע את אהרוני שהופתע מהטיעון ואמר: "אין פה ניצוץ. אתה מתפלא שמישהו עושה חציל טוב?". 

המנה שגרמה לוויכוח סוער בין השופטים (צילום: מתוך "מאסטר שף", קשת 12)
ולחשוב שהכל התחיל בגלל חציל | צילום: מתוך "מאסטר שף", קשת 12

שני, שכל כך התרגז, דפק בחוזקה על השולחן, והראה למתמודדת שחיכתה במתח מאחורי הזכוכית, שהוא לגמרי איתה. "אני מעדיף ניצוץ שיכול להביא לאור גדול מאשר הכל אורות יפים ומעומעמים במנה. לקחת את החציל כאיבר הכי עדין ולהצליח להשתלט על רצון ההתפרקות ולהפוך את זה למעטפה - בשבילי זה גדול". אבל שוב, השופט הכועס לא הצליח לשכנע את אנסקי ששאלה: "מי שעושה ככה רוטב עגבניות יודע לבשל?". האם בסופו של דבר המתמודדת תיכנס לאודישן ותוכיח לשופטים ששני צדק?