כמעט בלתי אפשרי להיזכר שפעם זה היה אחרת, אבל לא תמיד היה אייל שני שף ששמו שגור בפיו של כל חובב אוכל. האב הרוחני של הפיתה, הכרובית והעגבנייה פרץ לחיינו באופן משמעותי כשופט "מאסטר שף" לפני כעשור, וזאת אחרי שנים ארוכות שבהן ניהל את מסעדת אוקיינוס המצליחה.

היום אייל שני הוא שם נרדף לאוכל פשוט וטעים, כזה שלא דורש יותר מדי תבלינים או התחכמויות. שני נותן לחומרי הגלם שלו לדבר בעד עצמם – בתנאי שאלו חומרי גלם טריים ואיכותיים. חיבתו העזה לירקות ניתנת לזיהוי בכל אחת מהמנות במזנון, הרשת המצליחה שלו, וכמובן גם ביתר המסעדות שהוא מפעיל. לקראת עליית העונה החדשה של "מאסטר שף" (בקרוב בקשת 12), חזרנו לכמה מהמתכונים הכי איקוניים של אייל שני: מהפרנץ' טוסט שהוא ארוחת בוקר שלמה ועד הכרובית, כי בכל זאת, אין אייל שני בלי כרובית.

פרנץ' טוסט

למה שלא תפרגנו לעצמכם או לקרובים אליכם ארוחת בוקר מושלמת של לחם מטוגן עם ריבת תפוחים ושמנת? לאייל שני יש מתכון איקוני שילווה אתכם כל החיים, ולכם רק נותר לדאוג להגיש אותו עד המיטה.

>> למתכון לפרנץ' טוסט של אייל שני

 

פרנץ' טוסט (צילום:  willmilne, shutterstock)
פרנץ' טוסט | צילום: willmilne, shutterstock

רביולי עגבניות ברוטב חמאה ומרווה

משימת הכיסונים בעונה השביעית הביאה את השף להכין מנה בלתי נשכחת של רביולי עגבניות עם רוטב עשיר אבל קליל של חמאה ומרווה. נכון, זה אומנם ידרוש מכם להכין את הבצק בעצמכם, אבל תהיו בטוחים שזה לגמרי שווה את זה.

>> למתכון לרביולי עגבניות ברוטב חמאה ומרווה של אייל שני

 

רביולי עגבניות ברוטב חמאה ומרווה (צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב)
רביולי עגבניות ברוטב חמאה ומרווה | צילום: אמיר מנחם, אוכל טוב

פסטה בשני רטבים

התוכנית "ישראל מבשלת יחד" הפגישה אותנו עם המטבחים הפרטיים של השפים המצליחים בישראל, כולל עם זה של אייל שני. במסגרת התוכנית, לשני הוקצבה שעה בלבד להכין ארוחת צהריים מפוארת ואת הזמן באחת התוכניות הוא ניצל למתכון קליל של פסטה בהכנה ביתית עם שני רטבים אפשריים: רוטב עגבניות בשתי דקות ורוטב שמן זית ושום. כמה פשוט, ככה טעים.

>> למתכון לפסטה בשני רטבים של אייל שני

פסטה בשני רטבים של אייל שני (צילום: מתוך "ישראל מבשלת ביחד", קשת 12)
צילום: מתוך "ישראל מבשלת ביחד", קשת 12

פוקצ'ה

לחם ביתי משגע, שמפונק בשמן זית ומלח גס איך שהוא יוצא מהתנור, כי אין ארוחה טובה בלי ליווי של פחמימה הגונה בצד.

>> למתכון לפוקצ'ה של אייל שני

פוקאצ'ה (צילום: istockphoto)
פוקאצ'ה | צילום: istockphoto

כרובית, רטטוי ותפוח אדמה שנדרס

אם אכלתם אי פעם באחד מסניפי המזנון, בוודאי טעמתם את אחת מהתוספות הללו, שמוגשות לצד מנות הפיתה המוכרות והטובות. מדובר בשלוש מנות צד קטנות אבל מתוחכמות, פשוטות כמו שאייל אוהב אבל עמוסות בטעמים. ותפוח האדמה שנדרס? אל תדאגו לו, הוא לגמרי בסדר.

>> למתכון לכרובית, רטטוי ותפוח אדמה שנדרס

 

כרובית בבשמל (צילום: אפיק גבאי, אוכל עם ברק)
כרובית בבשמל | צילום: אפיק גבאי, אוכל עם ברק

שקשוקה

לכל אחד יש את הגרסה שלו למאכל האהוב, אבל לאייל שני יש גרסה מיוחדת שבה הדגש הוא על שימוש בעגבניות מכמה שיותר סוגים ובמלח אטלנטי, ששונה בטעמו מהמלח הרגיל והמוכר. שווה את ההשקעה.

>> למתכון לשקשוקה של אייל שני

שקשוקה בשני מרכיבים (צילום: j.chizhe, ShutterStock)
שקשוקה בשני מרכיבים | צילום: j.chizhe, ShutterStock

טארט טאטן

את הרשימה סוגר קינוח קלאסי שכל בשלן חייב להכיר. מדובר בטארט תפוחים מקורמלים שבגרסה של אייל שני מגיע גם עם נגיעות מרציפן משגעות. מחפשים קינוח קליל ומפנק לסגור איתו את הארוחה? הנה אופציה מעולה.

>> למתכון לטארט טאטן של אייל שני

 

טארט טאטן (צילום: אפיק גבאי, מתכון לחיסכון)
טארט טאטן | צילום: אפיק גבאי, מתכון לחיסכון