חמישה מתמודדים בלבד נותרו בתחרות על תואר המאסטר שף הבא של ישראל, והערב (שני אחרי החדשות, קשת 12) הם יתמודדו עם משימה לא פשוטה בכלל בדרך לתפוס את מקומם בחצי הגמר. אחרי אינספור משימות וסיפורים, יש הרגשה שאנחנו מכירים כל כך טוב את המתמודדים, אבל במאסטר שף כמו במאסטר שף – תמיד יש הפתעות ופרטים חדשים מתגלים.

גיא בימקה שעבד בלא מעט עבודות בחייו, מספר שעבר מהמסגרייה/ נפחייה אל חברת חוחובה ישראל שהוקמה בקיבוץ חצרים, בו גדל. "חוחובה זה שיח שגדל במטעים ויוצאים לו גרעינים קטנים", מפרט העובד המסור לשעבר, "כל גרעין כזה מכיל חמישים אחוזים של שמן – שמן חוחובה, שהולך לתעשיית הקוסמטיקה וזה רץ חבל על הזמן".

אבל עם כל הכבוד לעבודה במטעים (שבואו, כולנו דמיינו אותו בקטיף כזה או אחר), מסתבר שבימקה עצמו משתמש בשמן החוחובה, ואפילו בתדירות די גבוהה. "כל יום אחרי המקלחת אני משמן את עצמי", מודה המתמודד המשומן, "זה טוב לי לעור הפנים. הייתה לי צלקת במצח עם 24 תפרים, וזה העלים את זה לגמרי".

"רינת (בן זוגו) כל יום נגעלת ממני מחדש. ככה היא הכירה אותי - בחור שמורח שמן חוחובה על הפנים כל יום אחרי המקלחת. היא לא הכי מחבבת את הצד הזה בי. תמיד אחרי המקלחת שהתמרחתי אני מתקרב אליה והיא אומרת: 'זוז ממני, אתה שומני'". נקווה שהיום הוא יצלח את המשימה ולא יחליק בדרך למרפסת.