חצי שעה נותרה למשימת חלקי הפנים (צילום: מתוך "מאסטר שף 8", קשת 12)
ברביעי הם חוזרים. תבואו, יהיה טעים | צילום: מתוך "מאסטר שף 8", קשת 12

בעוד רגע ישראל אהרוני וחיים כהן יחזרו לצוות השופטים עם העונה החדשה של מאסטר שף (רביעי אחרי החדשות, קשת 12), עם המון אוכל טעים ומתמודדים שרוצים להגשים את החלום הגדול. אבל רגע לפני, השניים הגיעו לאולפן של אופירה וברקוביץ' (כמובן שלא בידיים ריקות אם תהיתם), כדי לספר על הצילומים בזמן תקופת הקורונה ומצב המסעדות המידרדר.

"שתקתי", מודה כהן כנשאל מדוע הפסיק להדהד את מצבו של ענף הקולינריה. "יש קורונה ואני לא יודע להתווכח אם צריך סגר או לא, אנחנו צריכים ללמוד לחיות איתה. ההפגנות בבלפור מעפילות על הכל, הכל הפך להיות פוליטי. יש לך תלונה, אף אחד לא מקשיב ואומרים שאתה אנרכיסט. אני לא הולך למקומות הפוליטיים אבל במרץ אמרתי לראש הממשלה שאין פה הנהגה פוליטית ואין פה הנהגה כלכלית, ואז התחילו הגלגלים לרוץ". 

"חלק מהאנשים קיבלו מענקים אבל אני חושב שאחוז ענק של המסעדות לא יפתח, המענקים לא מספיקים ואתה רואה גם את הכאוס בתוך הממשלה, את המלחמה. לא נכנענו, אנחנו מסתכלים על זה וחושבים מה יש לעשות. יאללה בואו נשמע את הציבור, צאו גם אתם לרחובות".

"אנחנו פשוט מבינים שאף אחד לא מקשיב", חיזק אותו אהרוני, "כמו שחיים אמר, צריך לדעת להתנהל בתוך הקורונה, אבל אין שום מתווה, המילה השחוקה הזאת שכבר נמאס לי לשמוע אותה, לענף הזה כמו לעוד הרבה ענפים שנפגעו קשה. אני אישית לא נפגעתי כלכלית, למזלי אני מודה שאין לי מסעדה, אבל חברה צעירים שהשקיעו את כל החסכונות שלהם וחיכו לאיזושהי פריצה וכלום". 

כמה הקורונה השפיע על מאסטר שף?
אהרוני: "בזמן הקורונה קרה דברים מדהים, כולם התחילו לבשל. עשינו תוכנית יחד כל שופטי מאסטר שף בצהריים וזאת הייתה הצלחה מטורפת כי באמת כולם בישלו מרוב שלא היה להם מה לעשות והיו כלואים בבית. אבל אני מפחד מהקורונה. אני בן 70 בקבוצת סיכון, אני לא יכול להרשות לעצמי, אבל עושים כל מה שאפשר להיזהר".

חיים: "כל עונה נדלקות המצלמות, מגיע האוכל ואני מופתע מחדש. אתה מבין שעם ישראל זה עם שמבשל, זה עם שמחובר לאכול בין אם זה בשורשים, או שהלכו ללמוד או מתעסקים בזה כל הזמן. ודווקא הקורונה גרמה לזה שאנשים בבית התאמנו".

אין ספק שהרבה השתנה בתקופה האחרונה, אבל דבר אחד שנשאר יציב הוא דווקא הלוק של אהרוני. בעבר הוא אמר שחשב שהצמה שעל ראשו עשתה את שלה ורצה להוריד אותה, אבל לא היה לו את האומץ. אסייג בתור ספרית במיל' החליטה לקחת את המושכות לידיים ולגזור לו אותה אחת ולתמיד. "התחרטתי, זה לא יעזור לך", הבהיר אהרוני את עמדו, "העניין נורא פשוט - אני כמו שמשון הגיבור, את מורידה לי את הצמה אין אהרוני". לבסוף השניים הגיעו לפשרה והמנחה הורידה לו את הקצה של הצמה. מצליחים לזהות אותו למרות הלוק החדש? 

ישראל אהרוני וחיים כהן מתכוננים לעונה החדשה (צילום: אופירה וברקוביץ' , קשת 12)
רגע האמת: אופירה גוזרת לאהרוני את הצמה (או לפחות חלק ממנה) | צילום: אופירה וברקוביץ' , קשת 12