יוקרה סבג, מתמודדת מאסטר שף (הערב, ראשון אחרי החדשות בקשת 12), הצליחה לבלבל את השופטים במנת הטעימה העיוורת שלה, אבל אייל שני, שכבר אז הרגיש את הנדנוד הזה בין הטוב לרע, החליט בכל זאת לראות מי מסתתרת מאחורי קנלוני החצילים שופע הרוטב. כשהיא נכנסה לאולפן הם פגשו ביוקרה, אישה בת 34 שעברה חיים לא פשוטים: מגיל שש היא גדלה בפנימייה, ובגיל 17 כבר התחתנה בשידוך. היום היא מגדלת לבד את שתי בנותיה והיא בעלת עסק מצליח של מספרה בירושלים.

כבר ברגע הראשון כשראתה את חיים כהן, היא לא הצליחה להסתיר את ההתרגשות. היום (ראשון), כשהתארחה בחדשות הבוקר עם ניב רסקין, היא סיפרה מה מחבר אותה דווקא לחיים: "אני חושבת שיש לו משהו מאוד אבהי בעיניים, משהו מאוד טהור ונקי כזה".

סבג סיפרה שהיא דווקא לא חשבה להגיע למאסטר שף, אבל הלחץ הגיע מכיוון המשפחה: "הם כל הזמן אמרו לי 'יוקרה – את למאסטר שף'. אני אוהבת שפע, שמחה, משפחה, חברים, ערבי קריוקי – זאת אני. גדלתי בבית עם שמחת חיים מטורפת, אז אולי יש את הרצון הזה תמיד לשמוח גם אם קרה משהו קשה. תמיד בבית שלנו שמחת החיים היא משהו שהוא היסטרי". 

הטעימה העיוורת של יוקרה סבג  (צילום: מתוך: "מאסטר שף", קשת 12)
מנת הטעימה העיוורת של יוקרה סבג | צילום: מתוך: "מאסטר שף", קשת 12

אילו תגובות קיבלת אחרי האודישן?
"אני מקבלת אלפי תגובות. לקוחות במספרה שיתפו אותי בחיים הפרטיים שלהם ועזרתי להם הרבה פעמים. וגם כשחיים אמר למשל – 'היא מרגישה ילדה קטנה', קיבלתי על זה מלא תגובות – 'זה תפס אותך פה? זה עשה לך פה?'. כן חברים, גם אני פצועה וגם אני הייתי ילדה קטנה, וגם בי יש את הרצון הזה לפעמים להרגיש ילדה קטנה, וזה בסדר, צריך לתת לזה מקום".

באודישן שלה היא הגישה לשופטים תבשיל מוח עם חומוס, וכולם - חוץ מאהרוני - העבירו אותה לשלב הבא. אבל היא מצידה, לא מרגישה שהיא צריכה לעשות תיקון או להתאמץ יותר מול אהרוני: "אני מסוג האנשים שלא מנסים להוכיח לאף אחד שום דבר, אני מאוד בטוחה בעצמי, יודעת מה אני שווה וכמה אני טובה, אין לי שום רצון להוכיח לו. את יודעת מה? אני אפליג עוד יותר גבוה: החלום שלי הוא להסתובב עם אהרוני או עם חיים כהן בעולם, ואני באה גולמית ותמימה - בוא תכיר לי את העולם, תכיר לי את החיים". 

את בעצם אשת יופי במקצועך, את לא מבשלת למחייתך. יש מחשבות בכיוון?
"בחיים לא חשבתי שאלך לכיוון של אוכל, אבל אם יש לי חלום זה לעשות שילוב של קולינריה ומספרה. בנות מגיעות אליי לפעמים להחלקות ומתייבשות במשך שעות, ואני מחלטרת להן סלט מפה וסלט משם, ובא לי להביא להן אוכל שווה".

יוקרה כמובן לא הגיעה בידיים ריקות לאולפן, והשולחן היה מלא בשפע אוכל שהיא הכינה. למרות שהיא מגיעה מבית מרוקאי, היא דווקא הכינה חצ'פורי.

מה קשור חצ'פורי?
"אמרו לי שלא טיילתי בעולם, אז ניסיתי לטייל ביוטיוב", צחקה יוקרה.