בסיומו של ערב מותח במיוחד הוכרזה המאסטר שף הבאה של ישראל - ונסה אביטן, בת 43 ואם לשישה מרעננה. ונסה ניצחה את שחר לוי בדו קרב האחרון ובכך הפכה למנצחת הגדולה של העונה.

הערב נפתח כששלושת הפיינליסטים, שחר, ונסה וגל קספרס, התמודדו עם שלוש משימות מאתגרות במיוחד. במשימה הראשונה שבחנה את כושר האלתור שלהם, התבקשו שלושת הפיינליסטים לבחור חומר גלם שעליו תתבסס המנה שלהם, כאשר שלושת המרכיבים הופיעו בשלושת המנות. במשימה השנייה התבקשו הפיינלסטים לתת אינטרפרטציה משלהם למנת קלאסיקה, ואילו במשימה השלישית הוטל עליהם לקחת מנת דגל מהרפרטואר האישי שלהם בתכנית ולבשל אותה מחדש, בדגש על החותמת האישית שלהם.

תמונות מרגע הזכייה (צילום: אורטל דהן)
צילום: אורטל דהן

על כל משימה קיבלו הפיינליסטים ניקוד, ואילו גל, שניצבה במקום השלישי בטבלת הניקוד, נפרדה מאיתנו בשלב זה. לאחר מכן המשיכו ונסה ושחר לדו הקרב האחרון והסופי לעונה. שחר הגיש לשופטים מנת טאקוס אצטקי, בשילוב בשר, פריחולס ומגדל טווילים. ונסה הגישה לשופטים מנה בשם טיול ביער שכללה פלאן פטריות וקרם ערמונים. המנה שלה ונסה זיכתה אותה ב-387 נקודות, בעוד ששחר, שהגיע למקום השני, הגיע ל-386 נקודות, הפרש של נקודה אחת בלבד.

תמונות מרגע הזכייה (צילום: אורטל דהן)
צילום: אורטל דהן
תמונות מרגע הזכייה (צילום: אורטל דהן)
צילום: אורטל דהן

>>חולמים להיות המאסטר שף של ישראל? ההרשמה לעונה החדשה נפתחה

"להגיע לגמר בשבילי זו כבר הייתה מתנה. מאסטר שף הייתה חוויה אינטנסיבית ובלתי נשכחת. באתי לפה ומצאתי משהו שאפילו לא ידעתי שאני מחפשת", אמרה ונסה לאחר הזכייה. "תודה שנתתם לי הזדמנות לחיות את החלום שלי, תודה שנתתם לי את האפשרות לגלות את עצמי. אני המאסטר שף ישראל, אני לא מאמינה. אני רק רוצה לחלוק את זה עם הילדים שלי ולהגיד להם שאם יש לנו חלום, צריך לעשות הכל כדי להגשים אותו".