הדרמה במטבח של "מאסטר שף" מתעצמת עם כל משימה, והערב (א') חברי הנבחרת נפרדו בפעם השנייה מסיון עמר. מיד אחריה, גם מוזנא בשארה תלתה את הסינר אבל היא לא מאשימה אף אחד אחר חוץ מאת עצמה. "בהתחלה מאוד התאכזבתי אבל ידעתי שהמנות שלי לא היו וואו, זאת לא הרמה שציפיתי מעצמי ולא מה שהשופטים ציפו ממני", היא אומרת ונראה שהמודחת הטרייה מבינה בדיוק איפה השתבשה התכנית שלה להגיע עד לגמר, "אני מאשימה בעיקר את עצמי כי אני אוהבת שהכל יוצא כמו שאני מדמיינת, ובמשימה הזאת לא הצלחתי".

באופן מפתיע למדי, דווקא משימת ירקות היא זאת שהכשילה את המתמודדת שדואגת לקנות בעיקר מצרכים אורגניים ומקווה לעסוק בתזונה בריאה. כשהיא חוזרת לבשל במטבח הפרטי שלה בטירה, מוזנא בשארה מסבירה שהפסידה את המקום בנבחרת בגלל טעות גורלית במיוחד: "לקח לי המון זמן להחליט מה אני רוצה להכין. רציתי לעשות את הדבר המושלם, ולא חשבתי טקטית מה נכון לעשות. בדיעבד אני מבינה שאולי הייתי צריכה לעשות דברים אחרת. להתרכז במנה אחת שתצא מושלמת ולא שלוש מנות שיהיו רק בסדר". 

מוזנא בשארה (צילום: אבישי פינקלשטיין)
צילום: אבישי פינקלשטיין

כבר 14 שנה שמוזנא בשארה עוסקת ברפואת שיניים, ואז הגיעה ההזדמנות להגשים חלום ולהתמודד על מקום בנבחרת של "מאסטר שף". האהבה לבישול, שהתחילה אצלה כבר בתור ילדה בכפר קרע, הובילה אותה אל מטבח הריאליטי הגדול, בתקווה לחשוף בו את כל סודות הבישול שלמדה מבית אמא. אבל למרות ההכרה הטלוויזיונית, בשארה מודה שבבית של ההורים, אמא היא זאת שעדיין מנצחת על הסירים במטבח: "זה בעייתי כי יש לה את הדרך והתבלינים שלה, אני יכולה רק לעזור אבל לא לבשל ממש".

איך המשפחה הגיבה להשתתפות שלך בתכנית?
"הבנות שלי מאוד מתלהבות לראות אותי ב'מאסטר שף'. הבת הגדולה שלי ממש הפכה למפורסמת, חברים מדברים איתה על התכנית יותר מאשר מה שדיברו איתי. כולם מאוד תמכו בי, בעלי וההורים שלי מאוד עזרו בבית עם הילדות בזמן שהייתי בצילומים. כנראה שבגלל שאני אמא שאוהבת להיות מעורבת בהכל, אני חושבת שאולי באיזשהו מקום קצת ויתרתי. כנראה שמי שנשארו בתכנית רצו את זה יותר ממני".

>> בואו להציץ למטבחים של מודחי "מאסטר שף"

"פחדתי לקבל תגובות גזעניות"

מסתבר שלא רק במשפחה הקרובה מפרגנים לבשארה, אלא שההופעה הראשונה שלה על מסך הטלוויזיה הפכה לאירוע של ממש. "בבתי קפה בטירה שידרו את האודישן שלי על מסך ענק, היה פקק בכל הכביש", היא משחזרת את התמיכה והאהבה שהיא מקבלת ברחוב ומאמצת בחום את תפקיד נציגת המגזר הערבי: "לאן שאני אלך אני תמיד אייצג את כל המגזר כי זה חלק מההגדרה שלי, זה מתפצל ביני לבין נאדיה אז אני פחות קורסת תחת העומס. זאת פעם ראשונה שיש שני נציגים ערבים בתכנית טלוויזיה בפריים טיים, אז כל הכבוד להפקה. גם לאנשים במגזר הערבי הייתה ציפייה גדולה יותר מאיתנו ומהתכנית".

מוזנא בשארה (צילום: אבישי פינקלשטיין)
צילום: אבישי פינקלשטיין

הרגשת שאת ונאדיה מתחרות באותה קטגוריה?
"אף פעם לא הייתה ביני לבין נאדיה תחרות. שתינו אמנם מתבססות על המטבח הערבי אבל אנחנו מבשלות מאוד שונה אחת מהשנייה. היא מבשלת אוכל ערבי אמיתי עם כל התבלינים ומכל הלב, אני לעומת זאת מתבססת על המטבח הערבי אבל משלבת אותו עם מטבחים אחרים. נאדיה הייתה בשבילי כמו אמא בתכנית, כל דבר שקרה לי רצתי אליה כדי לבכות ולקבל נחמה".

כמו כל כוכב ריאליטי מתחיל, גם לה לא היה פשוט לראות את עצמה על מסך הטלוויזיה. "בפעם הראשונה פשוט עצמתי עיניים ורצתי לחדר כי לא רציתי לראות את זה", היא מספרת אבל נראה שעד מהרה גם היא התרגלה למצלמות: "אני נראית הרבה יותר טוב בטלוויזיה מאשר במציאות". החשש האמיתי, הגיע דווקא מכיוון אחר לגמרי. "מאוד פחדתי מהטוקבקים שיהיו בעקבות התכנית", היא מודה ומוסיפה: "מאוד הדאיג אותי לקבל תגובות גזעניות, כי זה משהו שאני לא קשורה אליו בכלל. הבטחתי לעצמי שאני לא אקרא טוקבקים, אבל כל יום אני נכנסת וקוראת כל מילה. הופתעתי לטובה כי כולם מפרגנים לי".

איך זה לקבל ביקורת מהשופטים?
"החלק שאני הכי אוהבת בבישול זה לקבל ביקורת ממי שטועם את המנה שלי. אני מבשלת בשביל שיגידו 'וואו זה יצא מושלם'. בימים שהשופטים נתנו לי ביקורת טובה זה היה הדבר שהכי כיף לשמוע, כשהביקורת הייתה פחות טובה אז קיבלתי גם אותה. אני זוכרת כמעט את כל הביקורות מאייל שני, יש לו שפה ציורית ופיוטית אז הכל נצרב לי בזיכרון. השיא של התכנית בשבילי היה כשחיים כהן זיהה את טביעת האצבע שלי במנת הביף וולינגטון, הוא הבין ששמתי קליפת לימון במנה ואמר שאני גאון".

מוזנא בשארה (צילום: אבישי פינקלשטיין)
צילום: אבישי פינקלשטיין

מה השתנה בך מאז "מאסטר שף"?
"ההשתתפות בתכנית פתחה לי עולמות שלא חשבתי עליהם בבישול. בדרך כלל אני אוהבת להיצמד למה שאני כבר מכירה ואולי טיפה לשפר. מאז התכנית אני מאלתרת יותר במטבח, מנסה טעמים חדשים ומנות שאכלתי במסעדות אבל אף פעם לא חשבתי לנסות בבית. הדבר הכי חשוב זה שהתחלתי לאכול כוסברה. בבית אנחנו שונאים את זה כמעט בצורה גנטית, אבל בזכות יהודה עמר ואדי בבייב מהנבחרת התחלתי לאכול כוסברה. אבל אני לא מביאה הביתה, אם בעלי מריח את זה הוא מתעלף".

>>רוצים להתארח בארוחת Eatwith חגיגית שיבשלו מתמודדי הגמר? 

את ההשתתפות ב"מאסטר שף" היא מסכמת כחוויה מטורפת, אבל שלא תטעו, אם יציעו למוזנא בשארה להשתתף בתכנית פעם נוספת היא תקפוץ על ההזדמנות בשתי ידיים. "אנחנו נבחרת מאוד מגובשת, הפכנו לחברים טובים ויש לנו קבוצת וואטסאפ שאנחנו כל הזמן שומרים על קשר", היא מספרת על החברות הקרובה שנרקמה בין המתמודדים, "הייתה בינינו תחרות מאוד בריאה, מאוד פירגנו אחד לשני. אהבה מוזרה כזאת של כולם. הכרתי אנשים מדהימים מכל מיני מקומות. יהוידע הוא בכלל מתנחל ולא חשבתי שאני אוכל להיות חברה של מישהו מההתנחלויות".

מוזנא בשארה (צילום: אבישי פינקלשטיין)
צילום: אבישי פינקלשטיין

אז יש סיכוי שנראה אותך בארוחה אצל יהוידע?
"לא, כי אני לא נוסעת להתנחלויות אבל בהחלט טעמתי את האוכל שלו. הוא מבשל אוכל מדהים שמבוסס על המטבח הערבי".

השלב הבא זה לפתוח מסעדה?
"לא הייתי רוצה לפתוח מסעדה כי זה ענף בעייתי בארץ, במיוחד אם אני באה כמתמודדת ריאליטי שלא למדה את זה באופן מקצועי. יש לי מלא חלומות בתחום הקולינרי, הרוב מתרכז בחינוך לתזונה בריאה. יש לי גם מיזם שפיתחתי עם חברה, הוא נמצא בשלבים מתקדמים ונקרא 'מבשלים בשלום'. מדובר במפגשים של יהודים וערבים סביב אוכל, ותוך כדי לומדים להעריך את המשותף בין שני העמים ואת מה שהאדמה נותנת לנו. דרך המיזם אנחנו מקוות להגיע לדו שיח יותר פורה ודו-קיום דרך האוכל".

>>אביב גפן ואייל גולן מחפשים אתכם לתכנית חדשה! הירשמו עכשיו לתוכניות של קשת 12

"מאסטר שף" משודרת בקשת (ערוץ 12)