לכל מי שדאג לבר אילון אחרי שפרשה הערב (ה') מ"מאסטר שף", אנחנו כאן כדי להרגיע. את סינר הנבחרת שעליו ויתרה, אילון החליפה די מהר בסינר פרטי משלה, עליו רקמה באופן די סמלה את הכינוי מעורר הסקרנות שלה, "שימי". "נורא נהניתי בתכנית אבל היו גם דברים שפחות התחברתי אליהם, הרגיש לי שאני כבר מוכנה לעשות משהו משלי", היא מספרת במטבח הביתי שלה ביפו, אחרי שהחליטה לפרוש מריאליטי הבישול בשלב מתקדם של התוכנית. הפרישה המוקדמת הפתיעה לא מעט צופים, ביניהם גם את השופטים, אבל כמו שרחבת המטבח באולפן, גם בבית - בר אילון לא נותנת דין וחשבון לאף אחד.

"במשימות לגמרי נתתי את עצמי אבל הבנתי שאני רוצה לעבור הלאה", היא מסבירה את ההחלטה לפרוש מהנבחרת ולא מכחישה שמדובר מבחינתה גם באקט אומנותי. בניגוד לרגע הפרישה שתוכנן מצידה בקפידה, דווקא ההשתתפות בתכנית ריאליטי היה אחד הרגעים הכי פחות צפויים בחיים שלה: "מלכתחילה הגעתי לתכנית ממקום קצת ציני שמסתכל על זה מהצד, שקצת אומר 'טוב אני אהיה רק עם רגל אחת בפנים'. אמרתי לעצמי שאם כבר אני משתתפת בתכנית ריאליטי אני רוצה שזה ישרת אותי באיזושהי צורה, ולעשות דברים אחרת".

בר אילון
צילום: אבישי פינקלשטיין

יש כאלה שיפרשו את האקט האומנותי של הפרישה כנסיון למשוך תשומת לב
"את יודעת, יכולים להגיד מה שרוצים, כל אחד והפרספקטיבה שלו. תשומת לב מבחינתי זה להמשיך בתכנית ולזכות ליותר חשיפה. אני אישית הרגשתי במקום די בטוח בתחרות. אהבו את מה שאני עושה, הבאתי מנות מיוחדות והדמות שלי הייתה צבעונית. זה בדיוק העניין, ראיתי איך אני הולכת להתקדם ואפילו להגיע לגמר. בעיניי זאת חשיפה הרבה יותר גדולה מאשר לפרוש מהנבחרת, אז אני לא מסכימה עם הטענה הזאת. הרגשתי שהייתי פשוט נאמנה לקול הפנימי שלי, שאמר לי לעשות דברים אחרים".

>> בואו להציץ למטבחים של מודחי "מאסטר שף"

בדיקה קצרה ביומן של בר אילון לתקופה הקרובה חושף את הסיבה האמיתית שבגללה החליטה לפרוש מהתכנית. בימים אלה היא מפתחת תכנית חדשה עם חברה קרובה, והשתיים מתכננות לצאת למסע חובק עולם. "אנשים לא מודעים כמה זה אינטנסיבי להיות מתמודד ב'מאסטר שף'", אילון מודה שימי הצילום הארוכים כמתמודדת בתכנית פחות התאימו לאופי התזזיתי שלה: "בזמן המשימות באמת היה לי כיף, הרגשתי ששלחו אותי למגרש המשחקים. אבל היה לי קשה להיות שעות על גבי שעון בתוך אולפן. זה קצת חירפן אותי כי אני אדם שצריך תזוזה, וגם קשה לי שיגידו לי לאן ללכת ומתי אפשר לצאת להפסקה. אמרתי לעצמי 'למה את צריכה לעבור את זה, במה חטאתי?'".

בר אילון
צילום: אבישי פינקלשטיין

אולי את פשוט טיפוס מרדני שלא בדיוק הצליח להשתלב בתכנית?
"חשוב לי להגיד את דעתי אבל זה לא בא מהמקום של לעשות דווקא. גם ההחלטה לפרוש הגיעה מהמקום של מה יהיה לי נכון לעשות עכשיו. יכול להיות שיגידו שהאקט של הפרישה הוא מרדני, וכן באיזשהו מקום החלטתי להפסיק לשחק. אם הייתי נשארת בתוכנית בכוח זה היה הכי גרוע, עדיף לעזוב ממקום טוב ובהרגשה שהיה לי מגניב ומיציתי. בסופו של דבר לא באמת עניין אותי לנצח בתחרות, רק רציתי להשתתף בחוויה".

"פחדתי שיערכו אותי יותר מדי"

לפני שהיא הגיעה ל"מאסטר שף", בר אילון מצאה את כל הסיבות שבעולם שלא לעשות את זה, אבל אז היא החליטה שלנסות דברים חדשים זה הרבה יותר מעניין. "זה הכי הזוי לי בעולם שהפעם בחרתי לעשות משהו שהוא באמת רחוק ממני, זה לנסות לבחון את עצמי במקום שהוא לא הכי טבעי לי. זה הפתיע הרבה אנשים אבל מצד שני גם ממש דרבנו אותי ללכת על זה", היא מספרת על התגובות של הקרובים לה כשראו אותה על מסך הטלוויזיה, ואיך הציניות התחלפה בהרגשה שמדובר בצעד מגניב למדי.

מה כל כך הרתיע אותך בלהיות משתתפת בתכנית ריאליטי?
"אני לא אדם שמאוד אוהב חשיפה. אני כן מאמינה בחשיפה של האומנות שלי, אבל פחות שלי כבן אדם. גם אמרתי לעצמי שאני די מרוצה מהחיים שלי ואין לי שום רצון לתהילה גדולה. זה ידוע שברגע שאתה מופיע בתכנית כל מדינת ישראל מכירה אותך, זה בום. וזה גם לא חדש לאף אחד שריאליטי זה לא באמת אמיתי, פחדתי שיערכו אותי יותר מדי".

לצד הרתיעה מחשיפה גדולה מדי של חייה האישיים, בתור צלמת במקצועה, אילון בעיקר חששה ממאחורי העדשה אל קדמת הבמה: "אני לרוב נמצאת בצד השני, הופתעתי לגלות שדווקא כיף לי להיות מול המצלמה".

בר אילון
צילום: אבישי פינקלשטיין

התואר של "כוכבת ריאליטי" אמנם עוד לא מרגיש לה נוח, אבל העניין סביבה מצליח לשעשע אותה. "לא חשבתי שאני אקבל את הטייטל הזה, אבל אולי זה יותר טוב מטייטלים אחרים שנתנו לי בחיים", היא צוחקת ומתברר שמתחת לחזות הצינית, אילון דווקא נהנית מתשומת הלב שהיא מקבלת ברחוב: "רמת ההזדהות של אנשים עם התכנית זה קורע מצחוק. אני מבינה שאנשים באמת בתוך זה, וזה ממש נחמד. אם אנשים מרשים לעצמם לפנות אליי ברחוב ולבקש מתכונים, זה מגניב לגמרי. אם יש יום שלא בא לי שיפנו אליי, אני פשוט אומרת שזאת לא אני וכנראה התבלבלו".

בר אילון
צילום: אבישי פינקלשטיין

את קוראת טוקבקים?
"אני לא מצליחה להבין למה אנשים כותבים טוקבקים, משעמם לכם? לפרגן זה נחמד אבל אין לכם משהו יותר טוב לעשות חוץ מלבזות אנשים אחרים? חשבתי שאני אדם מספיק חזק ויציב כדי לקרוא את התגובות האלה ושלא יהיה לי אכפת, אבל גיליתי שיש הרבה אנשים שעסוקים בלהפיץ רוע". 

יש משהו בתכנית שהיית עושה אחרת?
"אולי הייתי צריכה להיות פחות צינית ויותר מחוברת, אבל את חושבת שיצאתי צינית?".

"מאסטר שף" משודרת בקשת (ערוץ 12) מדי יום חמישי ושבת ב-21:00