רושפלד מנסה את מזלו במבחן הטעימה העיוורת

השופט לשעבר, יונתן רושפלד, עשה קאמבק לתכנית אבל הפעם כמתמודד במבחן הטעימה העיוורת. רושפלד בחר להכין לחבריו את הגרסה שלו לפיתה עם לובסטר. ברור לכולנו שלא היה ספק שהמנה שלו תעבור בקלילות את מבחן הטעם, אבל את רושפלד הדאיג רק דבר אחד: "זה יהיה חריף, אני מקווה שהגבות של אהרוני יחזיקו מעמד". אז מה אהרוני באמת חשב על המנה, והאם הקולגות לשעבר זיהו את טביעת האצבע של רושפלד?

מנת הביף וולינגטון של סיון עמר

המתמודדת סיון עמר הרשימה את השופטים כבר במבחן הטעימה העיוורת, אבל להפתעה שהיא הכינה להם במנת האודישן הם בהחלט לא ציפו. אפשר להגיד שגם היא בעצמה לא ציפתה, ככה זה כשמגלים האם המנה יצאה מוצלחת רק כשפורסים אותה אל מול עיני השופטים. מנת הביף וולינגטון של עמר הצליחה להטריף מדינה שלמה, והציבה רף גבוה לשאר המתמודדים בתחרות.

>> בואו להציץ למטבחים של מודחי "מאסטר שף"

הפרישה הדרמטית של בר אילון

היא הפתיעה את השופטים עם אישיות קופצנית, ידע נרחב בקולינריה ומנות צבעוניות. אבל אז הגיע הרגע שבר אילון החליטה לפרוש מ"מאסטר שף" והשאירה את כולם עם לא מעט סימני שאלה. בנאום הפרידה הסבירה שהיא רוצה לצאת ולטייל בעולם: "חיכיתי לרגע שכולנו נהיה פה כדי להגיד לכם שבישלתי היום את ארוחת הפרידה שלי מכם, ואני נוסעת למרוקו ואלג'יר". אי אפשר היה לפספס את המבטים המאוכזבים של השופטים.

הנשיקה המפתיעה של חיים כהן ואייל שני

היחסים בין שופטי "מאסטר שף" תמיד מספקים לנו רגעים מעניינים, אבל אנחנו מודים שלנשיקה הזאת לא ציפינו. איך זה קרה? במהלך טעימת מנות תפוחי האדמה של המתמודדים, חיים כהן ואייל שני התקשו להסכים ביניהם, וכך יצא שויכוח קטן נגמר בנשיקה גדולה. פייר, התרגשנו.

עמיחי שרפשטיין VS בר אילון

משימת התקשורת הוכיחה שהכל הרבה יותר קשה כשצריך לבשל מנה זוגית ללא מילים, אבל במקרה של עמיחי שרפשטיין ובר אילון כבר חששנו שלא תהיה מנה. בזמן שעמיחי ניסה לרמוז לבר מה השלב הבא שצריך להכין, נראה שהיא תופסת את הכיוון ההפוך לגמרי. והבמיה, אוי הבמיה.

המשימה שגרמה לנאדיה עוויד לפרוץ בכי

משימת הפיוס הייתה המשימה אולי המרגשת ביותר העונה, ונחשפו בה לא מעט סיפורים אישיים של חברי הנבחרת. נאדיה בחרה להכין מנת כנאפה טירמיסו לכבוד דוד שלה, שגידל אותה לאחר שאביה נהרג בתאונת דרכים כשהייתה רק בת שנה.

יהוידע נפצע במהלך משימה קריטית

45 דקות לפני סיום משימה יהוידע אחז במחבת הרותחת, והקפיץ את החובש שנמצא כל הזמן על סט הצילומים: "קיבלתי כוויה על כל האצבעות וכף היד, כשאני מגיע למקום חם היד כואבת". הפציעה אולי עשתה לו חיים לא קלים בהרכבת המנה, אבל תסמכו על יהוידע שהוא לא ייתן לזה לעצור אותו במטבח.

ויקטוריה מאיימת לפרוש מהתחרות

המטבח של "מאסטר שף" יכול להיות מקום מאוד מלחיץ לפעמים, במיוחד כשהשופטים מגיעים לעמדת הבישול ומצליחים לערער אותך. זה בדיוק מה שקרה לויקטוריה גוברמן, כשטיפ קטן מהשופטים כמעט וגרם לה לפרוש מהתחרות. מזל שחיים כהן היה שם כדי לשכנע אותה לא לוותר כל כך בקלות.

>>אביב גפן ואייל גולן מחפשים אתכם לתכנית חדשה! הירשמו עכשיו לתוכניות של קשת 12

הגזים? הביקורת שהשאירה את כולם בהלם

את דן איזביצקי הכרנו לתקופה קצרה מאוד, למרות שאין ספק שהיה לו מה להוכיח בהמשך התחרות. דווקא ברגע הגורלי, כשמקום בנבחרת כבר היה ממש בהישג יד, מנת סלמון אחת ויותר מדי מלח גררו תגובות קשות מהשופטים. ביום שלאחר ההדחה, הוא הגיב לביקורת הקשה שהגיעה במיוחד מכיוונו של השופט אייל שני.

סיון עמר זוכה בגלגל הצלה

ההדחה שלה מהנבחרת גרמה ללא מעט פרצופים מבולבלים, ואפילו אייל שני כמעט והתחרט ברגע האחרון. מזל שגלגל ההצלה העניק לשופטים הזדמנות להחזיר מודח אחד לנבחרת, וסיון עמר נבחרה פה אחד כמתמודדת שצריכה לקבל הזדמנות שנייה. 

המנה של אהרוני

גם ישראל אהרוני, השופט החדש בצוות, החליט שיהיה משעשע לעבוד על הקולגות ואנחנו הרווחנו עוד מתכון שווה שכדאי לנסות. במהלך הצילומים, אהרוני נכנס למטבח והכין מנת אודישן מגרה במיוחד שכללה פיתה בוכרית ותבשיל בקר ויטנאמי מלא בטעמים.

המשפחות קופצות לביקור

הם מכירים את האוכל של חברי הנבחרת מקרוב, אבל כשהמשפחות הגיעו למשימת טעימה עיוורת הם גילו שזה יכול להיות מבלבל במיוחד. איך בר פינס הגיבה כשאבא לא זיהה את המנה שלה?

עוד ב"מאסטר שף":

"מאסטר שף": חצי הגמר ישודר ברביעי (28.2) ב-21:00 בקשת, ערוץ 12