לירון אסולין, הטוענת לכתר המאמי של "מאסטר שף" פותחת את דלת ביתה ואי אפשר לפספס את הבטן ההריונית, שנוספה לה מאז שהסתיימו הצילומים של התכנית. היום שבאנו בו הוא יום מיוחד, אחרי שנלך יש לה תור לבדיקה שתגלה לה את מין העובר. דרכה בתחרות, שהסתיימה אמש (ג') במשימת "קפוא ללוהט", אליה הצטרפו שפים ממסעדות מובילות בארץ כמנטורים, מרגישה לה פספוס אחד גדול. תוך כדי שהיא פורסת לפנינו מטעמים היא מצליחה גם לספר קצת מה קרה ברגעים ההם, שבסופם מצאה את עצמה מחוץ למירוץ לתואר המאסטר שף של ישראל.

כמה זה כואב להיות מודחת רגע לפני הסוף?
"במקום מסוים רציתי את זה, כי היה לי קשה פיזית בגלל ההיריון. לא הרגשתי שאני ממצה את עצמי או נהנית, הייתי חיה בלשרוד. אפילו אחר כך כשדיברתי עם מיכל היא אמרה לי 'ראינו שאת סובלת, היית נכנסת לאולפן עם פרצוף תשעה באב כאילו את מחכה שמישהו יגאל אותך מייסורייך'. זה לא כזה נורא להיות מודח וגם רואים את זה בתכנית שיצאתי ממש בכיף, עם חיוך והכל. הייתי גאה על המקום החמישי, אבל אני לא חושבת שהייתי צריכה לצאת אז".

אז למה בכל זאת סיימת שם?
"לדעתי, המנטור שהיה לי לא שיתף איתי מספיק פעולה לעומת מנטורים אחרים, הרגשתי שהוא יותר עסוק במנה שלו ולא הרגשתי שהוא באמת חונך אותי. הוא גם פירש את השאלות שלי כחוסר ביטחון. אמרתי לו שיש לי בעיה עם מלח ושאני צריכה שיעזור לי ויגיד מה דעתו על הטעם, כי יש לי בעיה עם טעמים בהיריון, אז הוא פירש את השאלות שלי כחוסר ביטחון וזה מה שהכי הטריף אותי. כשהכניסו את אביב משה אז זה קצת אכזב אותי כי הצהרתי בתחקירים והכל שאני מעריצה אותו - תן לי להתחתן איתו היום".

מה היית עושה אחרת?
"תראה זה ממש קל להסתכל על הדברים האלה בדיעבד, אבל בהקשר של המנה היה לי כיוון ללכת מהקפוא ללוהט והמנטור אמר אחרת. הקשבתי לו, הייתי ילדה טובה. אם הייתי מתעקשת והייתי הולכת לפי הדרך שלי, אז אולי הדברים היו נראים אחרת. אבל אני ילדה טובה, חננה, מה שאומרים לי אני עושה' אז הלכתי איתו וזה קצת ביאס אותי".

לירון אסולין (צילום: אבישי פינקלשטיין)
"לא הרגשתי שאני ממצה את עצמי או נהנית, שרדתי" | צילום: אבישי פינקלשטיין
לירון אסולין (צילום: אבישי פינקלשטיין)
לירון אסולין במטבח שבו היא מבשלת כל יום | צילום: אבישי פינקלשטיין


>>בואו להציץ לשאר המטבחים של המודחים

איך את מסכמת את החוויה?
"זה ממש קל לשבת על הספה בבית ולהגיד 'וואי אני הייתי עושה ככה', אני בעצמי הייתי עושה את זה בעונות קודמות, איזה רעה הייתי, אבל כשיהיה מאסטר שף 7 אני כל יום אוריד בפניהם את הכובע. אין, זה קשה, קודם כל אתה לא מצפה לשעות האלה ולאינטנסיביות הזאת. דבר שני אתה במתח כל יום, תשמע אנחנו רואים את התכנית שעה וחצי, אבל תחשוב שאנחנו מצלמים את זה משש בבוקר כשמגיעים לאולפן ועד אחת שתיים בלילה, אז זמן המטבח שלנו הוא מה - שלוש שעות עם משימת הדחה, אז כל הזמן הזה שנמרח זה מורט עצבים. זה משהו מטורף אי אפשר לתאר את החוויה הזאת".
לירון אסולין (צילום: אבישי פינקלשטיין)
"מאסטר שף זאת חוויה שאי אפשר לתאר" | צילום: אבישי פינקלשטיין

"אני מאוד מתחברת לאימהות"

אסולין, בת 29, נשואה לליאור, ואמא לעמית (5) ועדן (3), עובדת ביום יום כמורה ובזמנה הפנוי מבשלת במטבח הביתי שלה שמעוצב בקפידה. בעלה, שבנה את ביתם המשותף הוא קבלן בנייה ושיפוצים ויחד הם מתגוררים בכרכור.

מאיפה השפע הזה במטבח?
"מאימא ולשמחתי גם התחתנתי עם משפחה כזו. המשפחה של בעלי גם אוהבת לארח מאוד ותמיד יש הכל ובשפע".

אימא שלך גם מאסטר שפית?
"כן, אבל אימא שלי היא נגיד לא הייתה יכולה להסתדר במאסטר שף, התחרות הייתה הורגת אותה היא בשלנית של בית באמת. היא באה ליהנות, גם אני לא תחרותית".

איך זה להיות אימא לשני ילדים כשאת רק בת 29?
"אני מאוד מתחברת לאימהות. הילד הגדול שלי ממש אנין טעם. הוא בן חמש וחצי ואני מרגילה אותו כבר מגיל קטן לתת ביקורת. אני שואלת אותו מה יותר טעים, כי אני כל הזמן רוצה שהם יכירו את כל הטעמים, שהם לא יגדלו עוד שנתיים ויגידו אני לא אוהב עדשים או גריסים. כשאתה משתף ילד בחוויה של הבישול הוא לומד מה טוב, מה בריא ומה לא לאכול. זה גם נותן לו הזדמנות להביע את הדעה שלו, במקום להגיד לו 'קח תאכל ארוחת צהריים זה בריא וזה חשוב'. הם ישר מפתחים אנטי אז כן חשוב לי לדבר איתו על האוכל ושיבין מה זה בריאות. לגבי הקטן, הוא יהיה שף כשהוא יהיה גדול, יש במטבח שלו יותר כלים מלי. כשאנחנו נכנסים לחנות צעצועים אז הגדול רץ לכל הצעצועים והנינג'ות והקטן רץ לכלי מטבח, יש לו מיקרוגל ויש לו בלנדר".

כמה שעות ביום את במטבח?
"מלא. בבוקר אני מכינה ארוחת בוקר לילדים, גם כשהם פה אני שמה להם וגם שולחת איתם אוכל לגן, אחר כך אני מכינה להם ארוחת צהריים וארוחת ערב, אז זה כבר שלוש פעמים ולפעמים יש כל מיני הרפתקאות, כשאחי רוצה לבוא וזה".

לירון אסולין (צילום: אבישי פינקלשטיין)
"חשוב לי שהילדים שלי יבינו מה הם אוכלים" | צילום: אבישי פינקלשטיין


איזה תגובות את מקבלת מאז שעלתה התכנית?
"התלמידים שלי ממש מתרגשים לראות אותי. אבל תשמע אני בן אדם פרטי באישיות שלי אני לא אוהבת להיחשף, מביך אותי שפונים אליי ברחוב נגיד וצועקים לי 'המורה', זה מביך. אבל אתה לומד לאהוב את זה, כי בסך הכול זאת אהבה של אנשים, אבל אני מפחדת לראות את הטוקבקים, עוד מעט הדברים הרעים יגיעו גם אליי. אני בן אדם רגיש וליאור, בעלי, אומר לי תיזהרי להסתכל בטוקבקים, זה אנשים אכזריים. אז אולי אני אפילו לא אנסה להסתכל".

ואיך זה לראות את עצמך בטלוויזיה?
"הזוי לגמרי. יש לי קול מעצבן בטלוויזיה, קצת בס כזה. ויש לי גם ס' וצ' אז זה עוד יותר בולט בהקלטות ואני משתגעת, איזה מבאס זה".

בעוד עשר שנים את עדיין מורה או פותחת מסעדה?
"מורה, אל תגיד לי לפתוח מסעדה, זה ממש קשה, זאת עבודה קשה. מה שרציתי לעשות לפני מאסטר שף זה להיות מורה ביום ובערב לעשות סדנאות עם אנשים בשווקים, ואז ללכת איתם הביתה ולעשות פעילות חברתית כזו. אבל זה רק שנים יגידו. אבל בגדול אני רואה את עצמי אישה פשוטה, בבית עם הילדים לא איזה חלום של לפתוח מסעדה".

אז איך בכלל הגעת למאסטר שף?
"אחי הגדול התעקש שאני ארשם ואני אמרתי לו שזה לא בשבילי. 'לא לא לא לכי לכי את חייבת', הוא אמר ורשם אותי וכעבור כמה זמן התקשרו אליי אמרו לי תגיעי, הברזתי. אז התקשרו אליי שוב לברר למה לא הגעתי, ואמרתי שאני לא מוכנה ושאני צריכה ללמוד עוד, זה לא בשבילי כל התחרויות האלה, אבל שכנעו אותי, אמרו לי מה אכפת לך, מה הסיכוי, יש אלפים וזה. ואז חברה שלי התקשרה אליי ואמרה לי שהיא הולכת אז שאלתי אותה באיזה יום היא הולכת, היא אמרה לי יום שני אז אמרתי יאללה גם לי יש אודישנים אני אקפוץ איתך, זה היה על הדרך. יום לפני האודישן הלכתי לרופא גסטרו והוא אמר לי שיש לי צליאק, איזה דיכאון, הלכתי לאודישנים עם עוגה שלא טעמתי אותה בכלל".

והיום את מודה לאחיך?
"האמת שהוא אמר לי שהוא מתחרט שהוא רשם אותי, כי הוא ראה שקשה לי ושהתייאשתי אז הוא אמר שהוא לא היה עושה את זה".

יצא לכם לראות את התכנית ביחד?
"לא, את האמת רק באודישן הראשון של התכנית הזמנתי לפה אנשים, עשיתי את המנה של האודישן וכיבוד. מאז אני עם בעלי, אנחנו אוהבים לשבת ולראות את זה לבד. אנחנו אנשים פרטיים".

לירון אסולין (צילום: אבישי פינקלשטיין)
"גיליתי שיש לי צליאק יום לפני האודישן" | צילום: אבישי פינקלשטיין
לירון אסולין (צילום: אבישי פינקלשטיין)
"רק השנים יגידו אם אשלב בין הבישול להוראה" | צילום: אבישי פינקלשטיין


3 קטנות לסיום:

איך נראה מטבח החלומות שלך?
"בדיוק כמו המטבח שלי, זה מטבח שאנחנו תכננו".

מאיזה מטבח את מושפעת?
"המטבח הרומני, צ'ורבה, סלט ביצים ופולנטה, תמיד יש לי קמח תירס במקרר".

איזה שופט את לוקחת איתך מהתחרות?
"וואי, חיים חופשי, מה שרואים בטלוויזיה הוא פי שניים במציאות. יש לו לב לב, הוא נשמה גדולה".

>>בואו להיות חברים בעמוד הפייסבוק של "מאסטר שף" 

>> לעמוד המתמודד המלא של לירון אסולין

"מאסטר שף": ראשון ושלישי ב-21:00, ערוץ 2, קשת