על נריה כהן אפשר להגיד הרבה דברים - רקדן, בשלן, איש תנועה וחינוך, אבל להיות המודח הראשון של "מאסטר שף" זה משהו שהוא בטח היה מוכן לוותר עליו ברזומה שלו. המתמודד שהפך למוכר בעיקר בגלל העובדה שרושפלד לא האמין שיוכל להכין אוכל כשר שהוא גם טעים, הצליח להוכיח אחרת ולהיכנס לנבחרת עד שהודח בפרק האחרון ששודר אמש (ג').

הוא פותח לנו את הדלת חמש דקות אחרי שהתעורר והולך לצחצח שיניים. כשהוא יורד שוב לקומה התחתונה הוא ישר שואל אם אנחנו רוצים משהו לאכול. "רק תגידו ואני אכין", הוא אומר לנו ואחרי שאנחנו נעתרים בנימוס נוחת בידינו סנדביץ' סביח. לעצמו הוא מכין קפה ואנחנו מתיישבים בסמוך למטבח בבית הוריו.

מביך אותך שעפת ראשון?
"אין ספק שלהיות המודח הראשון זה לא נעים. אמנם לא בניתי על להגיע עד הסוף והתקדמתי מפרק לפרק, אבל ככל שהזמן עובר אתה אומר לעצמך 'וואלה, אני לא פחות טוב מהאחרים' ופתאום הייתה ההדחה וזה היה מאוד מבאס".

איך הרגשת באותו רגע?
"האמת היא שאני הייתי די קול, והקטע המצחיק היה שמצאתי את עצמי מנחם את אנשי ההפקה. זה היה נראה שהם לקחו את זה יותר קשה ממני. כולם בכו שם". 

איזה מתמודד הפסדנו בתכנית?
"לדעתי, וזה אולי ישמע יומרני - הפסדתם את המתמודד הכי פסיכי".

פסיכי? אתה לא נראה לי בנאדם פסיכי.
"באוכל אני מתכוון. אחרי שהכנתי את הטארט סלק, אנשים לא הפסיקו לשאול אותי מאיפה באה לך היציאה הזאת. ככה גם עם המתכון לקרם דלעת. אנשים מאוד התלהבו מהמתכונים האלה. נגיד הקבב במיה זה הזיה, לא? גם כשאני מנסה להיות קונבנציונלי אני לא מצליח. גם במטבח וגם בחיים".

נריה 2 (צילום: אבישי פינקלשטיין,  יחסי ציבור )
"אני בנאדם של יצירה לא של מחול או של אוכל" | צילום: אבישי פינקלשטיין, יחסי ציבור
נריה 4 (צילום: אבישי פינקלשטיין,  יחסי ציבור )
לא יכול להסתדר בלי המיקסר. נריה במטבח בבית הוריו | צילום: אבישי פינקלשטיין, יחסי ציבור

מה באמת אומרים ברחוב?
"זה טירוף. אני בן אדם ששונא להצטלם, וזה מוזר כל התופעה הזו. מה שקורה כשאני מסתובב בתל אביב זה משהו שלא הכרתי קודם. אנשים עוצרים אותי ואומרים לי שהחזרתי להם את האמון בריאליטי. אני מאוד מחזיק מתל אביב כמקום שנותן ביקורות ולקבל את התגובות האלה, זה לא נתפס. זה רק אני- נריה. כשמישהו אומר לי 'היי שף, אוהבים אותך', זה ממש מפתיע וזה בכלל לא משנה כמה אתה מכין את עצמך לחשיפה. וזה לא רק דתיים או אנשים מהעולמות שאני מגיע ממנו. זה ממש מחמם את הלב".

"מה שרושפלד אמר על אוכל כשר הצחיק אותי"

חודשים ספורים לפני שהתייצב לאודישן הראשון ב"מאסטר שף", נריה היה בעיצומן של הכנות למופע מחול משלו. העבודה האינטנסיבית לקראת המופע הובילה אותו למאמץ יתר שבסופו אובחנו לו שברי מאמץ. אחרי ארבע שנים בהן גר בירושלים, הוא חזר לבית הוריו באשדוד כדי להתמקד בטיפול הרפואי הנדרש אחרי הפציעה. בגיל 27 הוא מצא את עצמו שוב בבית גדול, עם חדר קטן, נאלץ לחלוק מחדש את הספייס שלו עם ההורים, האחים והאחיינים. בזמן הזה, הוא מספר, אותו עניין בעיקר מה שקורה במטבח.

הבית הדתי לאומי שבו גדל היה תמיד מלא בחום. אמו, אשת חינוך ואביו, נגר במקצועו דאגו למלא אותו באהבה וריחות של תבשילים. מצד אמו הוא ספג את האוכל המסורתי הטוניסאי ומצד אביו את המרוקאי וביניהם הוא ניווט. כבר בגיל 6, אחיו הגדול התחתן ומעט מאוחר יותר הביא ילדים לעולם ומאז הוא זוכר את בית ילדותו כמלא בילדים ושמחה. הערכים עליהם התחנך בביתו ובתנועת "בני עקיבא" בה היה פעיל בנעוריו, באים לידי ביטוי גם באוכל הכשר שהוא מבשל, אותו אוכל שעורר דיון סוער בשולחן השופטים של "מאסטר שף".

איזה זכרונות יש לך מהמטבח הזה בבית של ההורים?
"זה המקום שהכל התחיל בו, זה קרה בגיל מאוד קטן. כשהתחלתי את המיונים לתכנית, אמא שלי שלפה פתאום תמונות עבר וניזכרתי שכל הרומן שלי עם המטבח התחיל ממש מזמן. זה בית של המון אוכל ואת המטבח הזה אבא שלי בנה, אז בכלל. יש לו הרבה משמעות".

מי המאסטר שף האמיתי של הבית?
"אל תעשה פה מלחמות. הבית הזה הוא של אמא שלי, והיא הבשלנית האמיתית".

נריה (צילום: אבישי פינקלשטיין,  יחסי ציבור )
"אמא שלי הזכירה לי שהרומן עם המטבח התחיל בילדות" | צילום: אבישי פינקלשטיין, יחסי ציבור
נריה (צילום: אבישי פינקלשטיין,  יחסי ציבור )
"השופטים לא הצליחו להבין אותי" | צילום: אבישי פינקלשטיין, יחסי ציבור

תסביר לי רגע מי זה נריה, איזה צדדים שלך לא הספקנו להכיר?
"אני בן אדם שעושה בחירות שהן שונות ועדיין נמצא בחיפוש. אני לא מתבייש בזה. לדעתי, אדם שלא מחפש, הוא בן אדם שלא יכול להגיע לאמת ומיצוי וזה בן אדם שהוא לא מחובר".

אז מה אתה עושה כשאתה קם בבוקר?
"דבר ראשון, מדבר עם אלוהים וחושב מה אני רוצה מעצמי. אני פשוט מנסה להיות הכי טוב שאני יכול להיות. אני עדיין לא יודע מה אני רוצה להיות כשאהיה גדול אבל אני כן יודע שהחיים שלי סובבים סביב עבודה פנימית והרצון לגעת באנשים יותר מאשר סביב הטייטל של מי אני. ככה אני גם בריקוד שלי ובבישול".

כמה אחוזים מתוכך הם הרקדן וכמה הבשלן?
"אין פה עניין של כמה כמה, יש פה עניין של יצירה, אני יוצר גם מזה וגם מזה. נגיד כשרושפלד אמר לי לגבי האוכל הכשר זה הצחיק אותי, כי זו אמירה שלא מבינה שגם בתוך גבולות אפשר ליצור בלי סוף. גם כשלמדתי מחול גרמו לי להבין שלא צריך להתפרע ושיש המון כוח בלתחם את עצמך. תקח את כל המולטי שלך ותראה לי מה אתה יודע לעשות בתוך המסגרות האלה".

אולי זה מה שגרם לך להדחה המוקדמת? שאתה לא מפוצץ מספיק?
"תשמע, אם הייתי צריך להביא סיפור מפוצץ הייתי יכול להביא, אבל למדתי שלא צריך ואולי זה לא התאים לתחרות ולשופטים. כל החיים למדתי להביא דברים בפשטות ובקטן. להביא את הסנטר שלי שאת זה למדתי מהמחול. אני מנסה ללמוד איך להקטין את עצמי ולא לעשות כל הזמן דברים מורכבים. כנראה שרושפלד לא היה איתי באותו הראש".

היית חוזר אחורה ומתחיל הכל מההתחלה? מה היית עושה אחרת?
"כן, גם אם הייתי יודע שאני אעוף בדיוק באותה הנקודה. אם הייתי קצת פחות ריסקי כל הזמן, אולי הייתי מגיע יותר רחוק. אף מנה שהכנתי במהלך התכנית לא בישלתי לפני. כל הזמן אמרתי לעצמי שאם לא תהיה יצירתי עכשיו, אז מתי? אבל אולי הייתי משנה את זה כדי להיות יותר מדוייק ולהמשיך בתחרות".

אז עכשיו שהחלום להיות "מאסטר שף" כבר פחות רלוונטי, איפה אתה רואה את עצמך בעוד 10 שנים?
"אני רוצה ליצור דרך במה בהקשר טיפולי ולארח אנשים לארוחות באיט ווית'. לעשות דברים שיגעו באנשים. זה מספיק לי".

נריה (צילום: אבישי פינקלשטיין,  יחסי ציבור )
"אני כל הזמן בחיפוש עצמי ואני לא מתבייש בזה" | צילום: אבישי פינקלשטיין, יחסי ציבור

4 קטנות לפני סיום:

את מי היית שמח לראות פה מבשל איתך?
"רק אחד? נראה לי את אפרת גוש. אני מת עליה. היא פודיז היסטרית. היה מעניין אותי לבשל איתה".

מה המכשיר הכי חשוב שיש לך במטבח?
"מיקסר, בטח. אני עובד איתו בלי סוף".

סלון, חדר שינה או מטבח?
"מטבח. אין שאלה. מטבח עם פינת אוכל ענקית".

איך נראה מטבח החלומות שלך?
"ענק ומאובזר שאני יכול לארח בו המון אנשים". 

>> לעמוד המתמודד המלא של נריה כהן

>>בואו להיות חברים בעמוד הפייסבוק של "מאסטר שף"

 "מאסטר שף": ראשון ושלישי ב-21:00, ערוץ 2, קשת