נכנס בורקס, יצא ווידוי: ממשימה למשימה אנחנו מתוודעים ליכולות הבישול המטורפות של מתמודדי "מאסטר שף", אבל מעבר לכך, אנחנו נחשפים אל החיים והסיפורים האישיים שלהם. רגע לפני הפרק הבא (הערב, אחרי החדשות, קשת 12), חזרנו אל הווידוי המפתיע של אסתר ביטון במשימת הבורקס, שחשפה בפני רותי ברודו וחיים כהן.

בזמן שהיא עובדת על המנה שלה למשימת ההדחה, השופטים הגיעו לבקר אותה והתעניינו בגנאש הגבינות המיוחד שהכינה לצד הבורקס. היא בתגובה שיתפה אותם בפרט מעניין: "האמת שאני לא בן אדם של בורקסים, אני מודה. זה התחיל מהרגל של להוריד לחם, פחמימות". ברודו, שקראה בין השורות הציבה את אסתר מול שאלה ישירה על עברה: "היית ילדה שמנה?".

באותו רגע ביטון פתחה ווידוי על העבר שלה ובעיות המשקל איתן התמודדה: "כן, הייתי ילדה שמנה. אני כבר המון שנים איך שאני היום, אבל מכיתה ו' התחלתי להשמין. זה לא הפריע לי ברמה החברתית, לא היו מסתלבטים עליי או מגנים אותי, זה היה פוגש אותי כשלא הייתי מוצאת בגדים. כשהתגייסתי, לא מצאו לי מדים בבקו"ם. שקלתי 107 קילו".

ביטון המשיכה והסבירה את התהליך שעברה כדי להגיע למשקל בו היא נמצאת היום: "ירדתי בצבא. בעיקר כי לא הייתי מוכנה לאכול את האוכל שם. אמא שלי הייתה מכינה לי שניצלים, הייתי שמה בהקפאה, חותכת סלט ואוכלת בערב. כשראיתי שהתחלתי להרזות אז הבנתי שמשהו קורה, החלטתי שאני משנה את הרגלי התזונה שלי. היום אני ממתנת, כי אני אוהבת מסעדות ולא רוצה לוותר על זה, ירדתי 46 קילו אם נסכם את זה".