אנחנו לא יודעים מה איתכם, אבל מבחינתנו הצפייה ב"מאסטר שף" מתחלקת לשתיים. המתכונים, אלה שאנחנו כנראה לנצח ננסה לשחזר ולא נצליח, והרגעים הקטנים-גדולים האלה, בין המתמודדים והשופטים. אלה שמציגים צד אחר, גורמים לנו להכיר אותם במצבי קיצון או צחוק והופכים את "מאסטר שף" למה שהיא. אז לקראת חצי הגמר המותח (הערב, אחרי החדשות, קשת 12) והגמר שמתקרב בצעדי ענק, בחרנו כמה רגעי שיא כאלה שנחרטו בראשנו, ולגמרי שווה לדבר עליהם.

חיים כהן, איתי דגן והלחץ לחתונה

אי אפשר לפתוח את הפינה מבלי להתייחס לרגע הכי מדובר מהפרק הראשון של התוכנית. האודישן של איתי דגן התחיל כשגרתי למדי, עד שהמתמודד שיתף כי הוא נמצא כבר תשע שנים בזוגיות - אך עדיין לא נשוי. "למה אתה לא מתחתן?", שאל אותו השופט חיים כהן, "28 זה חמור גדול, אתה צריך להתחתן כבר", המשיך. הצעת המערכת: חצי גמר זו הזדמנות מצוינת לשלוף טבעת, לא ככה איתי?

רותי ברודו ומשחק הניחושים

"אחד הרגעים הכי משעשעים בתוכנית, קורה דווקא לפני שהתחרות מתחילה על אמת. בשלב האודישנים השופטים נוהגים לבדר את עצמם, וגם אותנו, במשחק הניחושים: זהה את המתמודד. לפני שרועי כוכבי נכנס לחדר, המשחק הקבוע החל - ורותי בחרה להמר דווקא על המזל של המתמודד והכריזה בהחלטיות: "הוא מזל עקרב". אותו ניחוש התברר כאמת, ויצר התחרותיות של רותי גבר עליה. "אין אני גאון", אמרה בשמחה, הסתובבה אל הקולגה אייל שני, סטרה לו קלות ונהנתה מהניצחון.

המטבח קורא לאייל שני וישראל אהרוני

מבחינתנו, השופטים חיים את החלום. הם טועמים ראשונים את המנות המטורפות של המתמודדים, מבלי להזיע במטבח - מה יותר טוב מזה? אז חשבנו. אבל כנראה שהכיריים והסירים קרצו לאייל שני וישראל אהרוני, שהחליטו להשתתף גם באתגר, להכין מנות משלהם בהתאם להנחיות - ולבקש מהשופטים את חוות דעתם המקצועית. הביקורות? בדיוק כמו שדמיינו. 

ליאור שנידמן VS אסתר ביטון

הרגע הזה בין ליאור שנידמן לאסתר ביטון הוכיח לנו שהחום של המטבח יכול להלהיט גם את המתמודדים. אחד האתגרים הראשונים העונה שילב את המשחק האהוב מהילדות - טלפון שבור, עם טוויסט מעניין ובשיא הלחץ של משימת "מאסטר שף". הבלגן שנוצר גרם לחיכוך בין המתמודדות. כזכור, ליאור טעמה את המנה של אסתר ושיתפה את דעתה: "זה לא טעים לי, איכס זה דוחה אותי", אמרה כשמצדו השני של האולפן, אסתר מאזינה בהלם.

חזרתה של מיכל אנסקי

לאחר שנפרדנו מהשופטת המיתולוגית של התוכנית, מיכל אנסקי, שלא לקחה חלק בעונה, היא הפתיעה אותנו והגיעה לביקור בפרק מיוחד. כמובן שהיא בישלה משימה מאתגרת במיוחד למתמודדים, כמו שרק היא יודעת.
 

המנה שהשופטים לא הפסיקו לזלול

אנחנו מדברים כמובן על הפפנש של פושה צ'רנוב. המנה שהשופטים פשוט השתגעו עליה ולא הפסיקו לזלול. זה התחיל במבחן הטעימה של רותי ברודו, שגם לשאר להבין שמדובר במנה מיוחדת, כזאת שלא עומדת במבחן דחיית הסיפוקים. אז הם קמו יחד, אייל דפק ביס מגרה כמו שרק הוא יודע. "אנחנו רוצים מתכונים!" סיכמו השופטים, ובכן - גם אנחנו.

הבובה של רותי

השופטים שלנו רגילים לקבל מנות מטורפות ומיוחדות, אבל הגשה כזאת הם לא דמיינו. רותי קיבלה הקדשה מיוחדת מהמתמודדת דבורה דבוש, שסרגה עבורה במיוחד בובה בדמותה. מזכרת קטנה מאירוע גדול.

איתי כמעט מנצח את השף דיוויד פרנקל

לא פשוט להתחרות נגד שף מיומן, אבל אם יש מישהו מבין המתמודדים שלגמרי יכול לעמוד בזה - זה איתי דגן. "הברקה" ו"מנה ששואפת לשלמות" היו רק חלק מהמחמאות של השופטים ליצירת המופת שהכין. רותי ברודו ניקדה את המנה שלו גבוה יותר מאת המנה של השף, ואז הכל היה תלוי בחיים כהן - שנתן לאיתי 9 נקודות, ובכך הציב אותו במרחק נקודה אחת בלבד מהשף דיוויד. הישג מרשים.

נטלי חושבת שהיא עומדת להיות מודחת

זה היה צמוד מאוד. ניסים זלייט ונטלי מזרחי אמרל נותרו האחרונים שמחכים לביקורת השופטים, ולבשורה הסופי: מי מהם מודח ומסיים את דרכו בתחרות. לאחר שהשופטים בישרו לניסים שניצל מהדחה, פניה של נטלי נפלו והיה לה ברור, היא הולכת הביתה. אבל אז, השופטים הפתיעו בגדול ובישרו לה שלא כך הדבר. "אני נורא מצטער נטלי", אמר חיים ועצר לפאוזה דרמתית במיוחד. "אבל את לא תוכלי לחזור לשגרה שלך בבית - כי גם את נשארת בתחרות".