אין ספק שדור חדש של גברים צומח בעולם, כאלה שהרבה יותר מודעים לטיפוח והמראה החיצוני שלהם. אחרי שמתמודד "מאסטר שף" (פרק הדחה בשבת, אחרי החדשות, קשת 12) עמית בזילר דיבר במופגן על העובדה שהוא עושה לק ג'ל, חברו לנבחרת איתי דגן, חשף את שגרת טיפוח הפנים המושקעת שלו וסקרן אותנו במיוחד. פנינו אליו כדי שיפרגן לנו בכמה טיפים שהם חובה מבחינתו ויצאנו חכמים (בשמש) יותר.

דגן חשף את הסיבה שהתחיל להתעניין כל כך במוצרי טיפוח הפנים: "עברתי לגור עם בת זוגי לירן, ראיתי את כל התכשירים שיש לה והתעניינתי בזה. חשוב לי המראה שלי וביחד עם זה מגיע עור הפנים. בגלל שכמעט כל הראש שלי עם שיער לבן ואני רק בן 29, חשוב לי שלפחות עור הפנים יגרום לאנשים לחשוב שאני צעיר יותר. אני משתדל כל יום להשקיע בזה שתי דקות בלילה תוך כדי המקלחת, ובבוקר גם בין דקה לשתיים שכוללות שגרת טיפוח מקוצרת יותר".

"אני חושב שאצל גברים כל הנושא הזה הוא לא מספיק מפותח. השקעה בעור הפנים נתפסת לפעמים כמשהו נשי, וכל מוצרי הקוסמטיקה פונים בעיקר לנשים. אין סיבה, גם לגברים חשוב איך הם נראים וכחלק מזה צריך להבין שהמראה של עור הפנים משפיע מאוד", משתף דגן וחושף את הטיפים שלו:

 1. שגרת טיפוח מלאה: קודם כל צריך לעשות סדר לגבי הרוטינה של שגרת הטיפוח. מתחילים בסבון פנים לניקיון, אחרי זה טונר (מי פנים) להורדת תאים מתים, סרום להחדרה יותר מרוכזת של לחות ורק בסוף קרם לחות. הקרם בעצם מוודא שהסרום נשאר בעור וסוגר אותו.
 2. קרם הגנה לפנים: חייב לשים כל יום. גם אם אין שמש חזקה זה לא אומר שאין שמש. הפנים חשופות תמיד מה שיכול להוביל לפיגמנטציה ויותר קמטים. אני ממליץ על לפחות 50 spf.
 3.  באיזה שלב מורחים את קרם ההגנה: כשמשלבים את קרם ההגנה לפנים, חשוב מאוד לדעת מתי אנחנו שמים אותו יחד עם כל שאר המוצרים. את הקרם אנחנו שמים אחרון כדי ליצור שכבת הגנה בין השמש לפנים. אני מעדיף קרם הגנה לא שומני בגלל ששאר השכבות כבר מייצרות לחות.
 4. טיפול פנים: אחת לחצי שנה עד שנה, לכו לעשות טיפול פנים. תלוי כמובן במה המצב ואם זה מצריך את הטיפול. בגדול מומלץ לנקות את עור הפנים, להחדיר לחות ולרכוש מוצרים מותאמים אישית.
 5. להקליל את שגרת הטיפוח: פחות זה יותר. לפעמים יותר מדי מוצרים עלולים להפוך את השגרה לארוכה מדי וזה יכול להוביל לזה שנדלג עליה. לפעמים עדיף אפילו להשתמש רק בסבון פנים, קרם לחות וקרם הגנה לפנים וכשיש זמן לשגרה מלאה יותר אז להוסיף את הסרום והטונר.
  איתי דגן (צילום: איתי דגן , פרטי)
  צילום: איתי דגן , פרטי
 6. להתאים את המוצרים לסוג העור: לכל אחד מאיתנו יש עור פנים שונה. שומני, יבש או מעורב, ולוקח זמן להבין את סוג התכשירים שמתאימים. עדיף ללכת לאבחון ולייעוץ של קוסמטיקאית או אפילו בחלק מהחנויות יש אבחון בחינם של דרמטולוגית וביחד לבנות שגרת טיפוח שמתאימה לכם.
 7. מים: לשתות לפחות 2-3 ליטר מים ביום. זה עוזר לעור הפנים ומשאיר אותו צעיר וחיוני יותר.
 8. אוכל: התנהלות עם אוכל עוזרת לנו לעור הפנים. כדאי לאכול אגוזים במידה מסוימת, עלים ירוקים כמה שרוצים, אוכמניות ואפילו אבוקדו (גם זה במידה כי אבוקדו מכיל הרבה שומן).
 9. פעילות גופנית: עוזרת מאוד לסירקולציה של הדם, שמשפיע בסופו של דבר על עור הפנים וגורם לעור בוהק.
 10. תה ירוק ומאצ׳ה: בנוסף למים, גם תה ירוק עשיר באנטיאוקסידנטים שעוזרים מאוד לנראות העור ומונעים נזקים של קרני שמש.