למלחמה בישראל יש השלכות רבות החל מנזק בחיים ונפש, ועד לנזק כלכלי כבד. עסקים רבים נפגעו מתחילת הלחימה ביניהם עולם המסעדנות, שחלק גדול ממנו בנוי על העסקת עובדים זרים שמתחזקים עבודות שוטפות שקשה למצוא להן תחליף ישראלי. במהלך דיון בכנסת על סוגיית העובדים הזרים, המסעדנית רותי ברודו, ששופטת בימים אלו בתוכנית הריאליטי "מאסטר שף" (פרק חדש הערב, אחרי החדשות, קשת 12) התפרצה בזעם על חברי הכנסת על חוסר המענה מצידם.

המחסור החמור בעובדים זרים מתחילת המלחמה פוגע בלא מעט ענפים, העיקריים שבהם הם ענף הבנייה וענף המסעדנות. ברודו שנחשבת לאחת המסעדניות הגדולות והמוכרות בארץ, מתחזקת קבוצת מסעדות רחבה בשם R2M. במהלך הדיון לצד קולגות נוספות, קראה לחברי הכנסת לעזרה בזעם: "תסתכלו על האנשים שיושבים כאן, אנחנו לא נישאר בארץ יותר – אין סיבה. אין פה עובדים, אין אנשים שרוצים ללכלך את האצבעות שלהם, תבינו את זה".

הצגת פוסט זה באינסטגרם

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎נדב בורנשטיין Nadav Bornstein‎‏ (@‏‎nadavbornstein‎‏)‎‏

ברודו המשיכה והפנתה אצבע מאשימה כלפי הכנסת והממשלה שלא נותנת מענה למסעדנים: "אני לא יכולה יותר. נשבר לי, אני אומרת 'פאק איט', אני אעבור ליוון. תעמדו פה ותגידו:  'אנחנו מטרטרים אתכם סתם, אנחנו לא באמת משרתים אתכם. אנחנו פה כדי להביא אתכם הלוך חזור, און אנד אוף, להפסיד ימי עבודה, לקרוע את התחת, אבל אנחנו נשב כאן ונשים לכם מקל בגלגלים. זה מה שאתם עושים ימים אחרי ימים, תעזרו לנו, די".