לא לכל אגדה יש סוף טוב: קופסת ההפתעות שקיבלו מתמודדי "מאסטר שף", הייתה מלאה בחומרי גלם בהשראת אגדות וסיפורי ילדים. הרוב המוחלט של המתחרים בחרו באופציה הקלה, שהיא התפוח של שלגייה או הדלעת של סינדרלה, אבל זיו שפירא החליט לקחת סיכון ובחר בחומר גלם קשה במיוחד לעבודה: כבד בקר.

כבר כשהתחילו לעבוד על המשימה, הזכירו השופטים ביניהם את הקושי בהתנהלות מול כבד בקר, מה שלא הרתיע את שפירא שלקח את היצירתיות עד הסוף והחליט לחבר את הכבד יחד עם תפוח. האומץ המרהיב שלו, היה בסופו של דבר גם מה שהכשיל אותו, כי אחרי טעימת כל המנות השופטים החליטו פה אחד שהוא המודח.

בריאיון לניב רסקין ב"חדשות הבוקר", שיתף על ההרגשה שאחרי סיום התחרות: "להיות מודח זו אף פעם לא תחושה נעימה, אבל התגובות והפירגונים מיד אחרי הפרק לקחו את זה למקום יותר שמח. בסופו של דבר זה התחיל ממהלך שלא תוכנן והגיע לשיא מבחינתי. בסך הכל התחושה טובה מאוד".

האמנת שתגיע לשלב שהגעת?
"לאורך השלבים בסוף אתה מוצא שאתה מאוד מתקדם, אז אמרתי שאם אני כבר פה, נקח את זה עד הסוף וניתן הכל. אני שמח שכך יצא".  

כמה מוזר היה לראות את העונה שצולמה לפני המלחמה?
"הייתה התלבטות קשה אצל כל הגורמים לדעתי בנוגע לאיך ומתי זה ישודר ומה זה יעשה. אני חושב שהריאליטי הספציפי הזה של אוכל מחבר בין אנשים, עושה אווירה משפחתית ומאחד קצת. זו הייתה בחירה נכונה לשדר את התוכנית".