המתח וההתרגשות לקראת גמר "מאסטר שף" מבעבע בנו, אז אפשר רק לדמיין איך מרגישים שלושת הפיינליסטים: יניב שחר, מיכל מוטיל והלל גרדי. במוצאי שבת (אחרי החדשות, ערוץ 12) יאבקו ראש בראש על תואר מנצח העונה בגמר הגדול, כשלראשונה מי שיסייעו לבחור את הזוכה יהיו 100 בוגרי "מאסטר שף" מכל עשרת העונות.

תוך כדי העונה הפכו השלושה לחברים טובים, מה שמקשה עוד יותר על המעמד המתוח גם כך בגמר. "אנחנו חברים טובים אבל כל אחד רוצה לנצח", הודתה מיכל ב"שישי בבוקר" עם גלית ויואב, "אבל אנחנו מאוד שונים".

יניב הסכים, "אנחנו חברים מאוד טובים ויש פה קושי, אבל כולנו מבשלים מאוד שונה. כל אחד חזק בתחום שלו, אנחנו מבשלים קיצון אחד מהשני. כל אחד יעשה את המיטב שלו".

דרך ארוכה ומאתגרת עברו השלושה עד לגמר, אבל תמיד הייתה בהם האמונה שהם מסוגלים להגיע הכי רחוק שאפשר. "באתי מוכוונת לגמר", סיפרה מיכל, "אמרתי לעצמי שאעשה הכל כדי להגיע לגמר. הייתי מוכוונת מטרה".

"לפני, במין מחשבה תמימה, היה ברור שאגיע לגמר. איזו שאלה?", נזכר גרדי, "כשהתחילה התחרות היה קשה והבנתי שיש פה דרך".

שלישיית הגמר - יניב שחר, מיכל מוטיל, הלל גרדי (צילום: רונן אקרמן)
מוכנים לקרב. יניב שחר, מיכל מוטיל והלל גרדי | צילום: רונן אקרמן

רגע לפני הגמר הפיינליסטים פינקו את גלית, יואב וחברי הפאנל במנות שהכינו במיוחד עבורם. מיכל הכינה פטאייר, הלל מרק סברס ויניב קטאייף. לפי המחמאות הגדולות שקטפו, אפשר רק לדמיין אילו מנות מטורפות הם מכינים לנו לגמר הגדול.