הרבה זמן שאנחנו מחפשים מיקסר חזק מספיק, שידע לעבוד עם מסות גדולות של חומר בלי למצמץ, שיעשה את זה בקלות ובמהירות ושיהיה אלגנטי ומעוצב כראוי לדבר המרכזי על השיש במטבח. המיקסרים של המותגים המובילים הם אומנם יפים מאוד, אבל לא ממש יודעים לספק את הסחורה, וגם דגמי הביניים שסקרנו בעבר, למרות ההבטחות, לא יודעים להתמודד עם כמויות גדולות של בצק.

בכמה מילים: אחרי ששמענו רבות על המיקסרים של דאבו החלטנו לנסות את הגרסה האחרונה שלהם: DAVO PRO 5740. מה שהיה לנו הכי חשוב לבדוק היה האם המיקסר עומד בהבטחות ומתמודד עם בצק שמרים מ-2 קילוגרמים של קמח, כי כשאנחנו אופים אנחנו אוהבים ללכת בגדול ולהקפיא חלקים מהבצק לשימושים עתידיים. מחיר: 3,190 שקלים.

מעשה שהיה כך היה: הדרישות מהמיקסר היו די ברורות: שיהיה יציב (המיקסר הקודם נפל מהשיש תוך כדי עבודה), שיהיה חזק, שיהיה קל לתפעול, שיעבד בבת אחת כמו גדולה של חומר ואם אפשר שיהיה שקט.

עוד בשלב ההכנות היה לנו ברור שמדובר במקצוען אמיתי. השימוש בדאבו 5740 מאוד נוח וקל, החיבור של הווים פשוט והצג הדיגיטלי שמראה כמה זמן המיקסר פועל מקל מאוד על העבודה כשנדרשים לעבד את המסה פרק זמן ספציפי. עוד התלהבנו מקיומו של טיימר כיבוי, מהעובדה שהמיקסר שקט באופן יחסי ושהוא מצויד במנוע המקנה יכולת עבודה של יותר משעה.

עם הנתונים הללו יצאנו לדרך. בהתחלה נתנו לו משימות יחסית קלות: הבלילה של העוגה שלנו יצאה מאוד יציבה בתוך פחות מדקה, ושמחנו לראות שהמיקסר אסף מהדפנות את כל החומר והגיע עד הקרקעית - עניין לא טריוויאלי עבור רוב המיקסרים. בנוסף, גילינו שאפשר לעבוד איתו במהירויות יחסית גבוהות מבלי לפחד שהבלילה תישפך החוצה.

הניסוי השני שערכנו היה עם וו ההקצפה: בתוך פחות משתי דקות עמדה קצפת יציבה בקערה, ושוב - וו ההקצפה הוכיח שהוא מגיע כמו שצריך לכל הפינות, בלי שוליים שנשכחו מאחור.

ואז הגיע רגע האמת: שפכנו לקערה 2 קילו קמח (מלא) ואת המרכיבים הקבועים שלנו לבצק שמרים, חיברנו את וו הלישה, הפעלנו וחיכינו. אחרי 10 דקות (היה אפשר להסתפק בהרבה פחות) קיבלנו בצק יציב, נקי וגמיש. המיקסר אפילו לא התאמץ ולא התחמם, ולמרות שלא השתמשנו במכסה לא היו נזילות אל מחוץ לקערה. בקיצור, מצאנו את שאהבה נפשנו.

מיקסר דאבו פרו, DAVO PRO 5740 (צילום: יחסי ציבור)
מיקסר דאבו פרו, DAVO PRO 5740 | צילום: יחסי ציבור

הדאבו 5740 מופעל בידי מנוע DC בהספק של W1800 ומגיע בעיצוב דקורטיבי, יהיו שיאמרו יוקרתי, של שחור או קרם, אבל שימו לב שמדובר במכשיר מאסיבי - 12.5 קילו - שתופס הרבה מקום על השיש. הוא מגיע עם תצוגה דיגיטלית המראה את זמן העבודה וכולל 11 מהירויות ייעודיות לתוכנית הנבחרת. האביזרים שלו כוללים וו לישה מנירוסטה מעוצב בצורה ספירלית כפולה ומדויקת ללישה מקצועית, וו גיטרה נירוסטה ואביזר הקצפה עם פטנט 24 חוטים. ניתן לרכוש בנפרד גם אביזר פסטה, מטחנת בשר וקוצץ ירקות.

רק נזהיר ש: יש אבל, וזה אבל גדול. המיקסר שלכם ילוש בקלות בצק מ-2 קילו קמח, אבל רק עם קערה של 8 ליטרים, שנמכרת בנפרד (ולפעמים מגיעה עם המיקסר במבצע). ברגיל הוא מגיע עם קערת 7 ליטר, שלטענת היצרן יכולה גם היא לעמוד בעומס - אבל לא עם כל סוגי הבצק. אז אנחנו ממליצים לא לנסות, ולוודא שהוא מגיע עם הקערה הגדולה יותר.

לסיכום: נמצא המיקסר שחיפשנו. הוא ענה על כל הציפיות ועמד בקלילות בכל המשימות שהצבנו לו, והצבנו. יחסית למיקסרים ביתיים הוא יקר, אבל יחסית לדגמי הביניים שמסתובבים כרגע בשוק - מחירו בהחלט סביר. אופים מתקדמים, או כאלה שמחפשים סוס עבודה כדי לעבד כמות גדולה של חומר, יחשבו שזאת רכישה מאוד מוצלחת.

מיקסר דאבו פרו שחור, DAVO PRO 5740 (צילום: יחסי ציבור)
ובשחור | צילום: יחסי ציבור

המכשיר מגיע עם שנה אחריות של היבואנית, וגם סדנת היכרות ללא עלות במתחם הסדנאות.