מה הדבר הכי גרוע שאפשר לעשות לפירה? התשובה היא, כמובן, לטחון אותו במעבד מזון. או אז יוצא מהתפוד כל הרע שאפילו הוא לא ידע שיש בו, והוא הופך צמיגי, דביק ודוחה מכל הכיוונים (אנחנו יודעים, כי יצא לנו. שברון לב כזה לא ברא השטן). ולמה אנחנו נזכרים בזה פתאום? כי לאחרונה פגשנו על מדף מוצרי החשמל בלנדר מוט חדש, של המותג אלקטרולוקס, שמציע ראש מיוחד לפירה. בלנדר? פירה?? ברור שבדקנו.

בכמה מילים: הבלנדר האמור עונה לשם הקליט "ESTM6500", ולפני הכל הוא פשוט בלנדר מוט - עם ראש לטחינה, ראש להקצפה וכלי פלסטיק נחמד לעשות בו את שני אלה. אלא שמאחורי החזות התמימה מסתתר הפיצ'ר המיוחד והמלהיב פלוס פלוס של המוצר - ראש מיוחד להכנת פירה, וזה, חברים, לא דבר לעבור עליו לסדר היום. מחיר מומלץ: 299 שקלים בחנויות למוצרי חשמל.

כבר נזהיר ש: בשבתו כבלנדר מוט רגיל, ידידנו החדש ESTM6500 לא הפיל אותנו מהכיסא. מאוד התלהבנו מאורך החוט שלו, שהוא נדיב משמעותית מזה של הבלנדר הרגיל שלנו, באופן שהקל עלינו מאוד מאוד בטחינת המרק שאנחנו מכורים אליו בימים אלה - אבל לבד מזה התרשמנו שמדובר, איך נאמר, בבלנדר מוט. לא ביצועים שלא נתקלנו בהם. אבל אז ניסינו את הראש לפירה.

בלנדר מוט אלקטרולוקס עם ראש לפירה (צילום: יחסי ציבור)
רואים את החורים הקטנים? | צילום: יחסי ציבור


מעשה שהיה כך היה: בתור חובבים גדולים של תפודים הצטיידנו עם השנים באי אלו חפיצים שמטרתם לסייע במעיכתם לכדי פירה. רוצה לומר, בפני בלנדר המוט החדש עמדה תחרות לא פשוטה, ואם להיות כנים - אנחנו חששנו. חששנו מאוד. זכר פירה העוועים שהכינה לנו פעם קרובת משפחה שלא ננקוב בשמה במעבד מזון עדיין פעם בנו כמיגרנה, והמחשבה על טבח תפודים נוסף לא נתנה לנו מנוח. למרבה המזל, כל חששותינו מתפוחי אדמה טחונים בסגנון מעבד מזון נגוזו כשראינו שמדובר בראש מפלסטיק וב"סכין" מפלסטיק, כך שלא משנה מה יהיה - טחינה אגרסיבית לא תהיה שם. כשהפעלנו את המכשיר נפעמנו אפילו יותר: על אף הדמיון לבלנדר מוט רגיל, למעשה מדובר בכלי אחר לגמרי, שבו התפודים נכלאים תחת הראש ואז יוצאים כתולעי פירה מחורירים קטנים שבצידו העליון, כשהם אווריריים ורעננים ורק מחכים לקבל את מנת החמאה והחלב ולהפוך לארוחת הצהריים שלכם. נשמנו לרווחה.


לסיכום: בלנדר מוט להכנת פירה הוא המצאה מדהימה, שלא רק מקילה על הכנת המנה אהובת נפשנו אלא גם עושה את זה בזריזות ובחן, באופן שנראה נעים גם לתפוחי האדמה עצמם ומנפיק פירה חלק שבחלקים. מכירים חובבי פירה מושבעים? הם בטוח ישמחו במכשיר הזה. ומה לגבי הייעוד המקורי שלו, טחינת מרקים? אם תתעקשו הוא יעשה גם את זה, אבל הראש לפירה. הראש לפירה הוא הדבר.