מאז שאנחנו קטנים חלום שלנו להכין סוכריות ג'לי בבית. באופן כללי, יש לנו חיבה משונה להכנה ביתית של מאכלים שמוטב להם להיות מיוצרים במפעל, או לפחות בידי האנשים המוסמכים לכך. כך בילינו 12 שעות (ובהזדמנות אחרת עוד 12) בהכנת קרואסונים ביתיים, שהפיצו ניחוחות אלוהיים אבל נראו כמו הצרות שלנו והלכו ישר לפח, ולנצח נזכור את טראומת הפרלינים, שהותירה אותנו מלוכלכים משוקולד עד העצמות ועם תועפות של יציקות שוקולד שבורות, כל אחת בעובי אחר, שחלקן הגדול ממאן להשתחרר מהתבנית. אבל סוכריות ג'לי, חשבנו לעצמנו, סוכריות ג'לי זה ה-דבר.

בכמה מילים: הג'ליגם הוא גאדג'ט ביתי בלתי זול (279 שקלים, פלוס דמי משלוח), שמבטיח להפוך את הכנת סוכריות הג'לי לחוויה קלה וכיפית לכל המשפחה. בנוסף הוא יכול לשמש גם להכנת פונדו וס'מורס - ואם אתם תוהים מה המכנה המשותף לכל אלה, התשובה היא מכל חימום. העיקרון של החפיץ פשוט מאוד: במרכזו יש כלי קטן המתחמם בחיבור לחשמל, ומסביב מגשים קטנים. החפץ בס'מורס פשוט יצלה מרשמלו על גוף החימום, ואז יניח אותו בין שני ביסקוויטים יחד עם חתיכה נאה של שוקולד (השוקולד לא יימס אפילו קצת, אז אל תצפו); החפץ בפונדו ימס שוקולד במכל החימום ומסביבו יסדר פירות ועוגיות לטבילה; אבל מה אכפת לנו כל זה, אנחנו רק רוצים סוכריות ג'לי. לשם כך נדרשנו להמס כמה מרכיבים ביחד בכלי החימום (ג'לטין, צבע מאכל, תמצית טעם וכמובן סוכר), לשפוך לתבניות הסיליקון המגיעות עם המכשיר - בצורת דובונים, דגים ונחשים - ולהעביר לקירור עד התגבשות.

ג'ליגם (צילום: שושי סירקיס,  יחסי ציבור )
הג'ליגם. העובדה שאפשר לחלץ את הסוכריות מהתבנית היא פלא בפני עצמה | צילום: שושי סירקיס, יחסי ציבור

להזמנה: www.lovely-bake.co.il

>> 14 אביזרי מטבח מדליקים שמחזירים עודף מ-50

>> מתכונים לפורים

כבר נזהיר ש: מרגע שגילינו שכל מה שנדרש להכנת סוכריות ג'לי זה תכלס ג'לטין, סוכר ותבניות סיליקון, הבנו שבעצם יכולנו להגשים את החלום הזה הרבה קודם, ובלי להשקיע בו 280 שקל. עם המרמור הקטן הזה ניגשנו להכנה, כשילדינו מזנבים בנו בקריאות "מתי כבר זה יהיה מוכן". 


מעשה שהיה כך היה: כמובטח, הכנת הסוכריות הייתה קלילה ממש. ערבבנו את מה שצריך לערבב, שפכנו איפה שצריך לשפוך (הכמות הספיקה לשלוש תבניות מתוך הארבע, שזו אגב רשעות לא קטנה) והעברנו לצינון. כעבור כמה שעות, שבהן דמיינו איך אנחנו מנסים לחלץ את הסוכריות מתבנית הסיליקון וחווים את חוויית הפרלינים הארורה מחדש, חזרנו לתבניות הסיליקון ולהפתעתנו גילינו שוואללה, הסוכריות נחלצות מהן בקלילות מעוררת השתאות, ושומרות על גמישות מפתיעה. 

ולסיכום: מבחן הטעם של סוכריות הג'לי ההום-מייד שלנו עבר בהצלחה רבה (בפעם הבאה נשקיע ונצטייד מבעוד מועד בתמצית טעם, ואז אנחנו בטוחים שהן יהיו מוצלחות אפילו יותר), ומבחינת מרקם - אין דרך קלה להגיד את זה: כשמכינים סוכריות בבית הן יוצאות במרקם שמזכיר רגל קרושה, רק קרוש יותר. מצד שני, בשביל אדם שנלחם חצי יום בנזקי הפרלינים - מדובר במחיר קטן מאוד לשלם.