בכמה מילים: לא יודעים מה אתכם, אנחנו מתים על כוסות תרמיות. יש להן חן כזה, שאין לכוסות אחרות, וגם המחשבה על הקפה שבפנים תמיד מחממת את הלב. הכוס התרמית של המעצב היפני שינזי קאטו אמורה לפגוע בול בשתי הנקודות האלה: לשמור על חומו של המשקה במשך שעתיים תמימות (כך המשווקים), וגם להיות מספיק יפה בשביל לעשות מצב רוח טוב על הבוקר. בין הדוגמאות המעטרות את הכוסות אפשר למצוא את הקוסם מארץ עוץ, כיפה אדומה ופינוקיו. המחיר: 96-124 שקל, תלוי בגודל. לרכישה באתר של שינזי קאטו.

אין תמונה
העיצובים של שינזי קאטו. מצברוח טוב

כבר נזהיר ש: אם הקונספט של לרוץ לאוטו עם נעל ביד אחת, מסקרה בשנייה ושקית זבל תלויה על הזרת זר לכם, אז ראשית – הו הקנאה, ושנית – הכוס הזו לא בשבילכם. הקהל האמיתי שלה הוא אותם אומללים שדוהרים החוצה קצת אחרי השנייה האחרונה, מותירים על השיש ספל קפה מיותם ושתוי למחצה.

מעשה שהיה כך היה: למרות שעת הבוקר המוקדמת, כיבדנו את הספל החדש בקפה מקינטה שזה עתה נטחן. הריח שמילא את הבית כבר גרם לנו לחבב את המוצר, ובעיקר לשמוח שהוא בא איתנו לעבודה. כשהגענו קיבלנו עליו מחמאות מלוא הטנא, ולא בכדי: הוא באמת הספל היפה ביותר שנתקלנו בו – הצבעים יפים, הוא נטול ידית אך נוח לאחיזה וכולו משדר קוליות נינוחה של מוצרים שמודעים לעצמם. עוד אלמנט נחמד הוא המשטח נגד החלקה הדבוק לספל בתחתיתו: כשמניחים אותו על השולחן הוא עושה רעש של חתול שקפץ מהכיסא לרצפה, וזה תמיד נעים.

אבל אם להתמקד בעיקר, שהוא הטמפרטורה של הקפה, שלוקים חפוזים אחת לחצי שעה הניבו את התוצאות הבאות: בחצי השעה הראשונה הכל היה טוב, יפה ומהביל, אחרי חצי שעה הקפה היה בטמפרטורה כיפית למדי, יותר חם מהגוף, פחות חם ממדרכה באילת, ואילו אחרי שעה כבר היה קר כמו מים מהברז.

ולסיכום: חתיך הורס, טמפרטורה מעולה מבחוץ (בול חם ונעים, בעיקר בחורף) וטמפרטורה שלא מקיימת מבפנים. בקיצור, תלוי עד כמה סטייל עושה לכם את זה.

>> בפעם הקודמת בדקנו משטח לייבוש כלים