בכמה מילים: בתור מי שמטיפים לכם כבר חודשים להכין ארטיקים בבית במקום לקנות, אך טבעי שנשמח לגלות גאדג'ט שעוזר לעשות את זה חזק יותר, מהר יותר וטוב יותר. הבעיה הכי גדולה של שלגונים ביתיים היא הזמן שלוקח מרגע שיוזמים את הכנתם הברוכה ועד שזוכים ללקלוק צונן פרי עמלכם. כאן נכנס לתמונה הזוקו – מכשיר ביתי להכנה של ארטיק (או קרטיב) בדקות ספורות בלבד, הכל כולל הכל.

אין תמונה
הזוקו. הארטיק שלכם יהיה מוכן בתוך 10, 9, 8, 7...

מדובר במכונה פשוטה מאין כמוה, שעובדת על אותו עיקרון כמו מכונת גלידה, רק עוד יותר פשוט: מקפיאים מכל, מוציאים, ממלאים את השקע המיועד בנוזל, והוא כבר דואג לקפוא. בניגוד למכונת גלידה, שחייבת להסתובב תוך כדי הקפאה כדי שלא יתקבל גוש קרח – כאן גוש קרח הוא התוצאה הרצויה, ולכן בזוקו אין לא סיבוב ולא נעליים. שופכים נוזל למכל המוקפא, דוחפים פנימה את המקל הייעודי (בכל זאת, שלגון), מחכים 7-10 דקות, ויש ארטיק. איפה קונים? בקוק אנד בייק.

מעשה שהיה כך היה: אחר כבוד כינסנו את בן ה-4, והודענו שהיום אחרי הקייטנה מכינים ביחד ארטיק. נכון שבשביל הפעילות המשפחתית המהנה הזו לא באמת צריך את זוקו – אבל כשמדברים על ילדים בגיל שבו המילה "מחר" מציינת כל זמן בעתיד ו"אתמול" כל זמן בעבר, להכין משהו שיהיה מוכן רק כעבור 12 שעות זה כמו לא להכין אותו בכלל.

כשאחרי-הקייטנה הגיע, הוצאנו את הזוקו מהמקפיא, שפכנו פנימה תערובת של ויטמינצ'יקים מכל מיני סוגים (בתקווה להגיע לטעם של קרטיב רמזור) והלכנו להרכיב פזל. טרקטור וחצי מאוחר יותר, שזה בערך 7 דקות בזמן פזל, קפצנו לדרוש בשלום השלגון וראינו שהמסביב כבר קפוא, הבפנים עדיין לא (טוב, הם מבקשים לשים במכונה נוזל קר, ואנחנו שמנו בטמפרטורת החדר). בסוף הפזל הקרטיב כבר היה מוכן לגמרי. חילצנו אותו מהמכונה (בקלות מרשימה, יש לומר), ופרצנו בצהלולי שמחה. תכלס, יצא שווה.

לסיכום: קרטיב ב-7 דקות (או אפילו 10) זה חתיכת רעיון גאוני. יותר מזה, אם בא לכם להשקיע תוכלו לקנות כל מיני תוספים לזוקו, ואז בתוך אותו מספר דקות תזכו בשלגון שהוא יצירת מופת מקושטת. הבעיה היא, כמובן, המחיר. זוקו שמתאים להכנת שלגון אחד עולה לא פחות מ-150 שקלים, ותנו לנו לומר לכם, אחד זה נורא מעט. מספיק שיש עוד ילד בסביבה, ואתם כבר חייבים זוקו כפול (249 שקל) – אתם הרי לא מצפים שהוא ימתין כמעט עשרה רגעים עד שגם שלו יהיה מוכן. זוקו של שלישיית שלגונים יעלה כבר את הסכום המופרך של 349 שקלים, שזה כבר ממש, אבל ממש המון. אם תרצו ללכת על השלגונים המקושטים תצטרכו להשקיע עוד 90 שקל. בקיצור, עסק לא זול בכלל.

שווה את הכסף? לא בטוח שלא. תלוי עד כמה הילדים שלכם אוהבים ארטיקים, ועד כמה אתם אוהבים גאדג'טים מגניבים למטבח.

>> הכי וואו: קרם ברולה שוקולד
>> ומה דעתכם על השולחן הזה, עם פסי הרכבת בילט אין?