צלי בקר נמס בפה ב-10 דקות עבודה

המתכון הזה הוא ההוכחה הניצחת שלנו לזה שלא כל דבר טוב חייב להגיע ביזע ודמעות. הצלי הזה הוא לא סתם דבר טוב אלא דבר מצוין - רך כמו חמאה וטעים בשיגעון - והוא מצריך כל כך מעט עבודה שזה כמעט לא נעים. רק תפנו זמן לצלייה ארוכה, כי מישהו צריך לעבוד כאן, והמישהו הזה הוא התנור.

>> למתכון: צלי בקר נמס בפה

פירה (צילום: shutterstock_inewsfoto)
פירה | צילום: shutterstock_inewsfoto

פירה

חשבנו ללכת על תוספת מתוחכמת יותר, אבל הצלי הזה פשוט התעקש שנצוות אליו פירה, וכשצלי מתעקש איתנו אנחנו עושים מה שהוא רוצה. ולכל מי שתוהה איך אפשר להכין פירה רך וקרמי בלי חלב, חמאה או שמנת מתוקה, נגיד שהוא נותר הרחק הרחק מאחור ושכבר מזמן כולם יודעים שמי הבישול של תפוחי האדמה יכולים להחליף אותם בקלות. 

>> למתכון: פירה לא חלבי

סלט עדשים (צילום: בני גם זו לטובה, אוכל טוב)
סלט עדשים | צילום: בני גם זו לטובה, אוכל טוב

סלט עדשים

את סלט העדשים הזה אנחנו אוהבים במיוחד ראשית כי הוא עשוי מעדשים שחורות קטנות ומתוקות (מה שנקרא בלוגה), שהן הסוג האהוב עלינו, שנית כי הוא ממלא על הצד הטוב ביותר גם את תפקיד הסלט הטרי וגם את תפקיד התוספת הפחמימתית, ושלישית - כי יש לו כל כך הרבה טעמים, שלרגעים הוא מרגיש לנו בפה כמו מסיבה ולא כמו סלט. 

למתכון: סלט עדשים

חיתוכיות טחינה טבעוניות (צילום: אסתי רותם, אוכל טוב)
חיתוכיות טחינה טבעוניות | צילום: אסתי רותם, אוכל טוב

חיתוכיות טחינה

השבוע אנחנו חזק בעניין של חיתוכיות, ולכן גם את ארוחת השבת אנחנו מקנחים בעוגיות כאלה - שעל הדרך גם ישמחו את הגוף שלנו עם נוכחות של שיבולת שועל וטחינה (ואת הנפש עם פצפוצי שוקולד).

>> למתכון: חיתוכיות טחינה

שבת שלום!