היינו ממליצים להתחיל עם הסלט הזה, גם כי קשה להתאפק עם זלילת חלומי וגם כי ככל שמתעכבים איתה, המרקם שלה מאבד את הגמישות הכיפית שלו. יחד עם העגבניות הטריות והצלויות והרוטב הנהדר מדובר בפתיחה מעולה לארוחה חלבית. 

>> למתכון: סלט עגבניות וגבינת חלומי צרובה

רוצים לקבל את המתכונים הכי טובים של "אוכל טוב" למייל?

סלט עגבניות וגבינת חלומי צרובה
סלט עגבניות וגבינת חלומי צרובה | צילום: אסף רונן, אוכל טוב

הן אולי נראות כמו מנה שהוגשה באייטיז ותקעה שם, אבל לא! המילוי חגיגי ולא קיימת בעולם הזה הצדקה טובה מספיק שהפטריות הממולאות האלה יסבלו מדעות קדומות.

>> למתכון: פטריות ממולאות אגוזים וגבינות

פטריות ממולאות גבינות ואגוזים
פטריות ממולאות גבינות ואגוזים | צילום: פיליפ מטראי, פטריות, הסדרה הקטנה, הוצאת מודן

אין לכם שום תירוץ או סיבה להזמין בשישי הזה פיצה, כי יש מדריך מלא ומפורט להכנת פיצה, שאחרי הפעם ראשונה ישמש אתכם ללא מעט ארוחות ערב עתידיות: חן שוקרון לא רק נותנת כאן יופי של מתכון, אלא גם הסבר לכל שלב ושלב באפייה, בפיזור הרוטב, הגבינות וכמובן התוספות. בקיצור, אין מה לפחד, התוצאה תהיה שווה את המאמץ ודעו שגם אפשר להכין את הבצק מראש ולהקפיא.

>> למתכון: מדריך להכנת פיצה מושלמת

פיצה מושלמת - לפני האפייה
ככה היא נראית לפני אפייה | צילום: חן שוקרון, אוכל טוב

כשעלי החסה נקיים, פריכים וטריים, רוב העבודה כבר נעשתה, אבל כמוסיפים להם רוטב על בסיס יוגורט מרענן, עם תוספות מעיפות של אנשובי, צלפים ופרמזן מקבלים סלט שהוא הרבה יותר מסלט ירוק והוא תוספת מושלמת ליד פיצה.

>> למתכון: סלט קיסר עם רוטב יוגורט

סלט קיסר עם רוטב יוגורט מתובל
סלט קיסר עם רוטב יוגורט מתובל | צילום: אנטולי מיכאלו, אוכל טוב

ארוחה קלילה וחלבית חייבת להסתיים בקינוח מתאים - טירמיסו - שאינו דורש אפילו לא דקה בתנור וכולו מרקמים מפנקים וקרמיים. בשביל הגיוון, את הבישקוטי כאן מחליפות עוגיות לוטוס וזה טעים לאללה.

>> למתכון טירמיסו

טירמיסו
טירמיסו | צילום: אולגה טוכשר, אוכל טוב