קציצות עדשים שחורות וקינואה אפויות (צילום: אסף רונן, אוכל טוב)
ואפילו אין בהן גלוטן | צילום: אסף רונן, אוכל טוב

קציצות עדשים שחורות וקינואה אפויות

אתם אולי שואלים את עצמכם איפה הבשר פה, אבל בואו נירגע, כי עוד רגע אתם הולכים לאכול כל כך הרבה עוף, בקר ודגים בארוחות החג, שבאמת לא צריך. אז בשביל שיישארו לכם קצת אנרגיות לבישולי החג, הרשינו לעצמנו להציע פה קציצות בריאות לאללה וקלות להכנה, ולמטה שידכנו להן את כל מה שהן צריכות בחיים.

>> למתכון: קציצות עדשים שחורות וקינואה אפויות

מתכונים לראש השנה

 

אורז ירוק (צילום: חגית ביליה וגיא בהר, ספר המטבח של לייזה פאנלים, הוצאת מודן )
אוהבי הכוסברה יעופו | צילום: חגית ביליה וגיא בהר, ספר המטבח של לייזה פאנלים, הוצאת מודן

אורז ירוק

אם כבר קציצות, אפשר לומר שזו חובה שיהיה לידן בצלחת גם אורז, זה הרי ברור. במתכון הזה, חוץ משום ובצל, יש המון המון כוסברה קצוצה, שבשביל מי שאוהב (אנחנו), מדובר בברכה, אבל אל דאגה, שונאי הכוסברה יכולים למצוא בקלות תחליף ולעוף גם הם על האורז הטעים הזה של לייזה פאנלים.

>> למתכון: אורז פרסי ירוק

 

"סלט משוויה" (צילום: בבושקה הפקות)
זורקים על האש וזה עוד רגע מוכן | צילום: בבושקה הפקות

סלט משוואיה

אז סיכמנו שקציצות חייבות אורז, אבל מה אורז חייב? רוטב, ובמקרה של הסלט הזה מיץ ירקות, שבואו נודה, לרוב הוא החלק הכי טעים בסלט. כל הסיפור הזה ייקח מכם גג 10 דקות, מה שמשאיר לכם מספיק זמן ל... מה שאתם רוצים בעצם.

>> למתכון: סלט משוואיה

 

עוגת שוקולד

עוגת שוקולד פשוטה עושה לרוב את העבודה וסוגרת את הפינה בכל הקשור לקינוח או לפינוק קטן ליד הקפה בשבת בבוקר. מה שכל כך יפה בעוגה הזאת, חוץ מהצורה שלה, זה שאפשר להתעצל ולדלג על חלק מהשדרוגים שהמתכון מציע. אנחנו כמובן ממליצים בחום לא לוותר על פירור, אבל זאת כבר בחירה שלכם.

>> למתכון: עוגת שוקולד מהירה